| League | Honours

NCEL Honours

NCEL Premier Division
1982/83 Winners:
Runners-Up:
Shepshed CharterhouseShepshed Chthouse
Eastwood TownEastwood Town
1983/84 Winners:
Runners-Up:
Spalding UnitedSpalding United
ArnoldArnold
1984/85 Winners:
Runners-Up:
Belper TownBelper Town
Eastwood TownEastwood Town
1985/86 Winners:
Runners-Up:
ArnoldArnold
EmleyEmley
1986/87 Winners:
Runners-Up:
Alfreton TownAlfreton Town
Farsley CelticFarsley Celtic
1987/88 Winners:
Runners-Up:
EmleyEmley
Armthorpe WelfareArmthorpe Welfare
1988/89 Winners:
Runners-Up:
EmleyEmley
Hatfield MainHatfield Main
1989/90 Winners:
Runners-Up:
Bridlington TownBridlington Town
North ShieldsNorth Shields
1990/91 Winners:
Runners-Up:
GuiseleyGuiseley
North ShieldsNorth Shields
1991/92 Winners:
Runners-Up:
North ShieldsNorth Shields
Sutton TownSutton Town
1992/93 Winners:
Runners-Up:
Spennymoor UnitedSpennymoor Utd
Pickering TownPickering Town
1993/94 Winners:
Runners-Up:
Stocksbridge Park SteelsStocksbridge PS
ThackleyThackley
1994/95 Winners:
Runners-Up:
Lincoln UnitedLincoln United
Arnold TownArnold Town
1995/96 Winners:
Runners-Up:
Hatfield MainHatfield Main
Stocksbridge Park SteelsStocksbridge PS
1996/97 Winners:
Runners-Up:
Denaby UnitedDenaby United
Belper TownBelper Town
1997/98 Winners:
Runners-Up:
Hucknall TownHucknall Town
North Ferriby UnitedNorth Ferriby United
1998/99 Winners:
Runners-Up:
Ossett AlbionOssett Albion
Ossett TownOssett Town
1999/00 Winners:
Runners-Up:
North Ferriby UnitedNorth Ferriby United
Brigg TownBrigg Town
2000/01 Winners:
Runners-Up:
Brigg TownBrigg Town
Ossett AlbionOssett Albion
2001/02 Winners:
Runners-Up:
Alfreton TownAlfreton Town
Brigg TownBrigg Town
2002/03 Winners:
Runners-Up:
Bridlington TownBridlington Town
Brigg TownBrigg Town
2003/04 Winners:
Runners-Up:
Ossett AlbionOssett Albion
Eastwood TownEastwood Town
2004/05 Winners:
Runners-Up:
Goole AFCGoole AFC
Selby TownSelby Town
2005/06 Winners:
Runners-Up:
BuxtonBuxton
LiversedgeLiversedge
2006/07 Winners:
Runners-Up:
Retford UnitedRetford United
SheffieldSheffield
2007/08 Winners:
Runners-Up:
Winterton RangersWinterton Rangers
GlapwellGlapwell
2008/09 Winners:
Runners-Up:
Mickleover SportsMickleover Spts
Long Eaton UnitedLong Eaton United
2009/10 Winners:
Runners-Up:
Bridlington TownBridlington Town
Rainworth Miners WelfareRainworth MW
2010/11 Winners:
Runners-Up:
Farsley CelticFarsley Celtic
ParkgateParkgate
2011/12 Winners:
Runners-Up:
Retford UnitedRetford United
Bridlington TownBridlington Town
2012/13 Winners:
Runners-Up:
Scarborough AthleticScarborough Ath
Brighouse TownBrighouse Town
2013/14 Winners:
Runners-Up:
Brighouse TownBrighouse Town
Barton TownBarton Town
2014/15 Winners:
Runners-Up:
Shaw Lane AquaforceShaw Lane
Worksop TownWorksop Town
2015/16 Winners:
Runners-Up:
Tadcaster AlbionTadcaster Albion
Handsworth ParramoreHandsworth Parr
2016/17 Winners:
Runners-Up:
Cleethorpes TownCleethorpes Town
Pickering TownPickering Town
2017/18 Winners:
Runners-Up:
Pontefract CollieriesPontefract Colls
Pickering TownPickering Town
NCEL Division One
1985/86 Winners:
Runners-Up:
North Ferriby UnitedNorth Ferriby United
SheffieldSheffield
1986/87 Winners:
Runners-Up:
Ossett AlbionOssett Albion
Rowntree MackintoshRowntree Mackintosh
1987/88 Winners:
Runners-Up:
York Railway InstituteYork Railway Institute
Rowntree MackintoshRowntree Mackintosh
1988/89 Winners:
Runners-Up:
SheffieldSheffield
Rowntree MackintoshRowntree Mackintosh
1989/90 Winners:
Runners-Up:
Rowntree MackintoshRowntree Mackintosh
LiversedgeLiversedge
1990/91 Winners:
Runners-Up:
SheffieldSheffield
HallamHallam
1991/92 Winners:
Runners-Up:
Stocksbridge Park SteelsStocksbridge PS
Pickering TownPickering Town
1992/93 Winners:
Runners-Up:
Lincoln UnitedLincoln United
Hucknall TownHucknall Town
1993/94 Winners:
Runners-Up:
Arnold TownArnold Town
HallamHallam
1994/95 Winners:
Runners-Up:
Hatfield MainHatfield Main
Worsbrough Bridge AthleticWorsbrough Bridge
1995/96 Winners:
Runners-Up:
Selby TownSelby Town
Pontefract CollieriesPontefract Colls
1996/97 Winners:
Runners-Up:
Eccleshill UnitedEccleshill United
Garforth TownGarforth Town
1997/98 Winners:
Runners-Up:
Garforth TownGarforth Town
Staveley Miners WelfareStaveley MW
1998/99 Winners:
Runners-Up:
Harrogate Railway AthleticHarrogate RA
Brodsworth WelfareBrodsworth Welf
1999/00 Winners:
Runners-Up:
Goole AFCGoole AFC
GlapwellGlapwell
2000/01 Winners:
Runners-Up:
Borrowash VictoriaBorrowash Victoria
Pickering TownPickering Town
2001/02 Winners:
Runners-Up:
Gedling TownGedling Town
Bridlington TownBridlington Town
2002/03 Winners:
Runners-Up:
Mickleover SportsMickleover Spts
Shirebrook TownShirebrook Town
2003/04 Winners:
Runners-Up:
Shirebrook TownShirebrook Town
Long Eaton UnitedLong Eaton United
2004/05 Winners:
Runners-Up:
Sutton TownSutton Town
Garforth TownGarforth Town
2005/06 Winners:
Runners-Up:
Carlton TownCarlton Town
Retford UnitedRetford United
2006/07 Winners:
Runners-Up:
ParkgateParkgate
Winterton RangersWinterton Rangers
2007/08 Winners:
Runners-Up:
Dinnington TownDinnington Town
Hall Road RangersHall Road Rangers
2008/09 Winners:
Runners-Up:
Scarborough AthleticScarborough Ath
Rainworth Miners WelfareRainworth MW
2009/10 Winners:
Runners-Up:
Tadcaster AlbionTadcaster Albion
Brighouse TownBrighouse Town
2010/11 Winners:
Runners-Up:
Staveley Miners WelfareStaveley MW
Barton TownBarton Town
2011/12 Winners:
Runners-Up:
HandsworthHandsworth
Glasshoughton WelfareGlasshoughton Welf
2012/13 Winners:
Runners-Up:
Albion SportsAlbion Sports
Athersley RecreationAthersley Rec
2013/14 Winners:
Runners-Up:
Cleethorpes TownCleethorpes Town
Shaw Lane AquaforceShaw Lane
2014/15 Winners:
Runners-Up:
ClipstoneClipstone
Pontefract CollieriesPontefract Colls
2015/16 Winners:
Runners-Up:
Hemsworth Miners WelfareHemsworth MW
AFC MansfieldAFC Mansfield
2016/17 Winners:
Runners-Up:
Hall Road RangersHall Road Rangers
Pontefract CollieriesPontefract Colls
2017/18 Winners:
Runners-Up:
Knaresborough TownKnaresborough
Yorkshire AmateurYorkshire Amateur
NCEL Division One (North)
1982/83 Winners:
Runners-Up:
Scarborough ResScarborough Res
North Ferriby UnitedNorth Ferriby United
1983/84 Winners:
Runners-Up:
Pontefract CollieriesPontefract Colls
Rowntree MackintoshRowntree Mackintosh
1984/85 Winners:
Runners-Up:
Farsley CelticFarsley Celtic
Harrogate TownHarrogate Town
NCEL Division One (Central)
1984/85 Winners:
Runners-Up:
Armthorpe WelfareArmthorpe Welfare
Brigg TownBrigg Town
NCEL Division One (South)
1982/83 Winners:
Runners-Up:
Lincoln UnitedLincoln United
StaveleyStaveley
1983/84 Winners:
Runners-Up:
Borrowash VictoriaBorrowash Victoria
Denaby UnitedDenaby United
1984/85 Winners:
Runners-Up:
Long Eaton UnitedLong Eaton United
Borrowash VictoriaBorrowash Victoria
NCEL Division Two
1985/86 Winners:
Runners-Up:
Lincoln UnitedLincoln United
Garforth TownGarforth Town
1986/87 Winners:
Runners-Up:
Frecheville CAFrecheville CA
Eccleshill UnitedEccleshill United
1987/88 Winners:
Runners-Up:
Pickering TownPickering Town
CollinghamCollingham
1988/89 Winners:
Runners-Up:
Ossett TownOssett Town
LiversedgeLiversedge
1989/90 Winners:
Runners-Up:
Winterton RangersWinterton Rangers
Selby TownSelby Town
1990/91 Winners:
Runners-Up:
Hall Road RangersHall Road Rangers
Worsbrough Bridge AthleticWorsbrough Bridge
2002/03 Winners:
Runners-Up:
Emley ResEmley Res
Liversedge ResLiversedge Res
2003/04 Winners:
Runners-Up:
Harrogate Railway Athletic ResHarrogate RA Res
Emley ResEmley Res
2004/05 Winners:
Runners-Up:
Harrogate Railway Athletic ResHarrogate RA Res
Eccleshill United ResEccleshill U Res
NCEL Division Two (North)
1982/83 Winners:
Runners-Up:
Rowntree MackintoshRowntree Mackintosh
Pontefract CollieriesPontefract Colls
1983/84 Winners:
Runners-Up:
Harrogate Railway AthleticHarrogate RA
Armthorpe WelfareArmthorpe Welfare
NCEL Division Two (South)
1982/83 Winners:
Runners-Up:
Woolley Miners WelfareWoolley MW
Borrowash VictoriaBorrowash Victoria
1983/84 Winners:
Runners-Up:
Retford TownRetford Town
Kimberley TownKimberley Town
NCEL Division Three
1985/86 Winners:
Runners-Up:
CollinghamCollingham
Worsbrough Bridge AthleticWorsbrough Bridge
NCEL Reserve Division
1982/83 Winners:
Runners-Up:
Emley ResEmley Res
Garforth Town ResGarforth Town Res
1983/84 Winners:
Runners-Up:
Emley ResEmley Res
Thackley ResThackley Res
1984/85 Winners:
Runners-Up:
Emley ResEmley Res
Farsley Celtic ResFarsley Celtic Res
1985/86 Winners:
Runners-Up:
Harrogate Town ResHarrogate Town Res
Farsley Celtic ResFarsley Celtic Res
1986/87 Winners:
Runners-Up:
Eccleshill United ResEccleshill U Res
Thackley ResThackley Res
1987/88 Winners:
Runners-Up:
Emley ResEmley Res
Eccleshill United ResEccleshill U Res
1988/89 Winners:
Runners-Up:
Ossett Town ResOssett Town Res
Emley ResEmley Res
1989/90 Winners:
Runners-Up:
Eccleshill United ResEccleshill U Res
Farsley Celtic ResFarsley Celtic Res
1991/92 Winners:
Runners-Up:
Emley ResEmley Res
Guiseley ResGuiseley Res
1992/93 Winners:
Runners-Up:
Guiseley ResGuiseley Res
Emley ResEmley Res
1993/94 Winners:
Runners-Up:
Guiseley ResGuiseley Res
Eccleshill United ResEccleshill U Res
1994/95 Winners:
Runners-Up:
Emley ResEmley Res
Hall Road Rangers ResHall Road Rgrs Res
1995/96 Winners:
Runners-Up:
Farsley Celtic ResFarsley Celtic Res
Ossett Town ResOssett Town Res
1996/97 Winners:
Runners-Up:
Ossett Albion ResOssett Albion Res
Farsley Celtic ResFarsley Celtic Res
1997/98 Winners:
Runners-Up:
Ossett Albion ResOssett Albion Res
Ossett Town ResOssett Town Res
1998/99 Winners:
Runners-Up:
North Ferriby United ResNth Ferriby U Res
Emley ResEmley Res
1999/00 Winners:
Runners-Up:
Farsley Celtic ResFarsley Celtic Res
Ossett Town ResOssett Town Res
2000/01 Winners:
Runners-Up:
Farsley Celtic ResFarsley Celtic Res
Liversedge ResLiversedge Res
2001/02 Winners:
Runners-Up:
Emley ResEmley Res
Farsley Celtic ResFarsley Celtic Res
NCEL Reserve Division (Saturday)
1990/91 Winners:
Runners-Up:
Eccleshill United ResEccleshill U Res
Garforth Town ResGarforth Town Res
NCEL Reserve Division (Floodlight)
1990/91 Winners:
Runners-Up:
Guiseley ResGuiseley Res
North Ferriby United ResNth Ferriby U Res

FA Vase
1987/88 Runners-Up:
EmleyEmley
1989/90 Runners-Up:
Bridlington TownBridlington Town
1990/91 Winners:
GuiseleyGuiseley
1995/96 Winners:
Brigg TownBrigg Town
1996/97 Runners-Up:
North Ferriby UnitedNorth Ferriby United
2002/03 Winners:
Brigg TownBrigg Town
2016/17 Runners-Up:
Cleethorpes TownCleethorpes Town
Derbyshire Senior Cup
1982/83 Winners:
Ilkeston TownIlkeston Town
1984/85 Runners-Up:
Alfreton TownAlfreton Town
1985/86 Runners-Up:
Belper TownBelper Town
1986/87 Runners-Up:
Belper TownBelper Town
1995/96 Runners-Up:
Belper TownBelper Town
1997/98 Winners:
GlapwellGlapwell
2000/01 Runners-Up:
GlapwellGlapwell
2001/02 Winners:
Alfreton TownAlfreton Town
2002/03 Runners-Up:
Mickleover SportsMickleover Spts
2005/06 Runners-Up:
Mickleover SportsMickleover Spts
East Riding Senior Cup
1982/83 Runners-Up:
North Ferriby UnitedNorth Ferriby United
1984/85 Runners-Up:
North Ferriby UnitedNorth Ferriby United
1985/86 Runners-Up:
Bridlington TownBridlington Town
1986/87 Runners-Up:
Bridlington TownBridlington Town
1987/88 Runners-Up:
Bridlington TownBridlington Town
1988/89 Winners:
Bridlington TownBridlington Town
1989/90 Runners-Up:
Bridlington TownBridlington Town
1990/91 Winners:
North Ferriby UnitedNorth Ferriby United
1992/93 Runners-Up:
North Ferriby UnitedNorth Ferriby United
1993/94 Winners:
Hall Road RangersHall Road Rangers
1994/95 Winners:
Hall Road RangersHall Road Rangers
1996/97 Winners:
North Ferriby UnitedNorth Ferriby United
1997/98 Winners:
North Ferriby UnitedNorth Ferriby United
1998/99 Winners:
North Ferriby UnitedNorth Ferriby United
1999/00 Winners:
Runners-Up:
North Ferriby UnitedNorth Ferriby United
Hall Road RangersHall Road Rangers
2001/02 Runners-Up:
Bridlington TownBridlington Town
2002/03 Runners-Up:
Bridlington TownBridlington Town
2007/08 Runners-Up:
Hall Road RangersHall Road Rangers
2008/09 Runners-Up:
Bridlington TownBridlington Town
2009/10 Runners-Up:
Bridlington TownBridlington Town
2010/11 Runners-Up:
Hall Road RangersHall Road Rangers
2011/12 Winners:
Bridlington TownBridlington Town
2013/14 Runners-Up:
Bridlington TownBridlington Town
2014/15 Winners:
Bridlington TownBridlington Town
2015/16 Winners:
Bridlington TownBridlington Town
2016/17 Winners:
Bridlington TownBridlington Town
2017/18 Runners-Up:
Bridlington TownBridlington Town
Lincolnshire Senior Trophy
1982/83 Runners-Up:
Appleby FrodinghamApp Frodingham
1983/84 Runners-Up:
Spalding UnitedSpalding United
1985/86 Winners:
Runners-Up:
Lincoln UnitedLincoln United
Spalding UnitedSpalding United
1987/88 Runners-Up:
Winterton RangersWinterton Rangers
1993/94 Winners:
Runners-Up:
Brigg TownBrigg Town
Lincoln UnitedLincoln United
1996/97 Runners-Up:
Louth UnitedLouth United
1998/99 Runners-Up:
Louth UnitedLouth United
1999/00 Winners:
Brigg TownBrigg Town
2000/01 Runners-Up:
Louth UnitedLouth United
2001/02 Runners-Up:
Lincoln Moorlands RailwayLincoln Moorlands
2002/03 Runners-Up:
Brigg TownBrigg Town
2004/05 Runners-Up:
Winterton RangersWinterton Rangers
2006/07 Winners:
Lincoln Moorlands RailwayLincoln Moorlands
2007/08 Runners-Up:
Bottesford TownBottesford Town
2008/09 Runners-Up:
Winterton RangersWinterton Rangers
2009/10 Winners:
Winterton RangersWinterton Rangers
2010/11 Runners-Up:
Grimsby BoroughGrimsby Borough
2011/12 Runners-Up:
Barton TownBarton Town
2012/13 Runners-Up:
Bottesford TownBottesford Town
2014/15 Runners-Up:
Louth TownLouth Town
2015/16 Winners:
Winterton RangersWinterton Rangers
2016/17 Winners:
Cleethorpes TownCleethorpes Town
2017/18 Runners-Up:
Grimsby BoroughGrimsby Borough
North Riding County Cup
1983/84 Winners:
York Railway InstituteYork Railway Institute
1984/85 Runners-Up:
York Railway InstituteYork Railway Institute
1989/90 Winners:
Rowntree MackintoshRowntree Mackintosh
1990/91 Winners:
Pickering TownPickering Town
North Riding Senior Cup
1984/85 Runners-Up:
Rowntree MackintoshRowntree Mackintosh
1993/94 Runners-Up:
Pickering TownPickering Town
1994/95 Runners-Up:
Pickering TownPickering Town
2012/13 Winners:
Pickering TownPickering Town
2016/17 Runners-Up:
Pickering TownPickering Town
Northumberland Senior Cup
1989/90 Runners-Up:
North ShieldsNorth Shields
1990/91 Winners:
North ShieldsNorth Shields
1991/92 Runners-Up:
North ShieldsNorth Shields
Notts Senior Cup
1982/83 Winners:
Eastwood TownEastwood Town
1983/84 Winners:
Eastwood TownEastwood Town
1984/85 Runners-Up:
ArnoldArnold
1995/96 Winners:
Arnold TownArnold Town
1996/97 Winners:
Arnold TownArnold Town
1997/98 Winners:
Hucknall TownHucknall Town
1998/99 Winners:
Arnold TownArnold Town
2000/01 Runners-Up:
Gedling TownGedling Town
2001/02 Winners:
Gedling TownGedling Town
2003/04 Winners:
Eastwood TownEastwood Town
2004/05 Winners:
Arnold TownArnold Town
2005/06 Runners-Up:
Sutton TownSutton Town
2006/07 Runners-Up:
Arnold TownArnold Town
2014/15 Runners-Up:
ClipstoneClipstone
2015/16 Runners-Up:
ClipstoneClipstone
Sheffield & Hallamshire Senior Cup
1982/83 Winners:
Runners-Up:
Mexborough TownMexborough Town
Denaby UnitedDenaby United
1983/84 Winners:
Runners-Up:
EmleyEmley
Frecheville CAFrecheville CA
1986/87 Winners:
Runners-Up:
Denaby UnitedDenaby United
EmleyEmley
1988/89 Winners:
Runners-Up:
EmleyEmley
Woolley Miners WelfareWoolley MW
1989/90 Runners-Up:
Denaby UnitedDenaby United
1992/93 Winners:
Stocksbridge Park SteelsStocksbridge PS
1993/94 Winners:
SheffieldSheffield
1995/96 Winners:
Stocksbridge Park SteelsStocksbridge PS
1997/98 Runners-Up:
ParkgateParkgate
2004/05 Winners:
SheffieldSheffield
2005/06 Winners:
Runners-Up:
SheffieldSheffield
ParkgateParkgate
2008/09 Runners-Up:
Brodsworth WelfareBrodsworth Welf
2009/10 Runners-Up:
HallamHallam
2010/11 Runners-Up:
ParkgateParkgate
2013/14 Winners:
Athersley RecreationAthersley Rec
2014/15 Runners-Up:
Nostell Miners WelfareNostell MW
2017/18 Runners-Up:
Penistone ChurchPenistone Church
West Riding County Cup
1982/83 Winners:
Runners-Up:
GuiseleyGuiseley
Farsley CelticFarsley Celtic
1983/84 Winners:
Runners-Up:
Farsley CelticFarsley Celtic
GuiseleyGuiseley
1984/85 Runners-Up:
Harrogate TownHarrogate Town
1985/86 Winners:
Harrogate TownHarrogate Town
1986/87 Runners-Up:
Harrogate Railway AthleticHarrogate RA
1987/88 Runners-Up:
Pontefract CollieriesPontefract Colls
1988/89 Runners-Up:
GuiseleyGuiseley
1989/90 Winners:
Runners-Up:
LiversedgeLiversedge
Bradley RangersBradley Rangers
1990/91 Runners-Up:
Pontefract CollieriesPontefract Colls
1991/92 Runners-Up:
Bradley RangersBradley Rangers
1992/93 Winners:
Runners-Up:
Glasshoughton WelfareGlasshoughton Welf
Selby TownSelby Town
1994/95 Runners-Up:
ThackleyThackley
1996/97 Runners-Up:
Armthorpe WelfareArmthorpe Welfare
1997/98 Winners:
Runners-Up:
Garforth TownGarforth Town
LiversedgeLiversedge
1998/99 Winners:
Ossett AlbionOssett Albion
1999/00 Winners:
Runners-Up:
Garforth TownGarforth Town
Eccleshill UnitedEccleshill United
2010/11 Runners-Up:
ThackleyThackley
2013/14 Winners:
Eccleshill UnitedEccleshill United
2014/15 Runners-Up:
Garforth TownGarforth Town
2017/18 Runners-Up:
Selby TownSelby Town
Derbyshire Divisional Cup South
1983/84 Winners:
Graham Street PrimsGraham St Prims
Lincolnshire Senior 'B' Cup
1984/85 Winners:
Brigg TownBrigg Town
NCEL League Cup
1982/83 Winners:
Runners-Up:
Shepshed CharterhouseShepshed Chthouse
Sutton TownSutton Town
1983/84 Winners:
Runners-Up:
Ossett AlbionOssett Albion
Ilkeston TownIlkeston Town
1984/85 Winners:
Runners-Up:
Alfreton TownAlfreton Town
Long Eaton UnitedLong Eaton United
1985/86 Winners:
Runners-Up:
Sutton TownSutton Town
Bradley RangersBradley Rangers
1986/87 Winners:
Runners-Up:
Harrogate Railway AthleticHarrogate RA
Woolley Miners WelfareWoolley MW
1987/88 Winners:
Runners-Up:
York Railway InstituteYork Railway Institute
Rowntree MackintoshRowntree Mackintosh
1988/89 Winners:
Runners-Up:
Bridlington TownBridlington Town
EmleyEmley
1989/90 Winners:
Runners-Up:
Ossett TownOssett Town
Bridlington TownBridlington Town
1990/91 Winners:
Runners-Up:
GuiseleyGuiseley
North Ferriby UnitedNorth Ferriby United
1991/92 Winners:
Runners-Up:
North ShieldsNorth Shields
Armthorpe WelfareArmthorpe Welfare
1992/93 Winners:
Runners-Up:
Spennymoor UnitedSpennymoor Utd
ThackleyThackley
1993/94 Winners:
Runners-Up:
Hucknall TownHucknall Town
ThackleyThackley
1994/95 Winners:
Runners-Up:
Stocksbridge Park SteelsStocksbridge PS
North Ferriby UnitedNorth Ferriby United
1995/96 Winners:
Runners-Up:
Sutton TownSutton Town
Ossett AlbionOssett Albion
1996/97 Winners:
Runners-Up:
Hucknall TownHucknall Town
Pontefract CollieriesPontefract Colls
1997/98 Winners:
Runners-Up:
Hucknall TownHucknall Town
North Ferriby UnitedNorth Ferriby United
1998/99 Winners:
Runners-Up:
Denaby UnitedDenaby United
Selby TownSelby Town
1999/00 Winners:
Runners-Up:
Garforth TownGarforth Town
GlapwellGlapwell
2000/01 Winners:
Runners-Up:
SheffieldSheffield
Gedling TownGedling Town
2001/02 Winners:
Runners-Up:
Alfreton TownAlfreton Town
Armthorpe WelfareArmthorpe Welfare
2002/03 Winners:
Runners-Up:
Ossett AlbionOssett Albion
SheffieldSheffield
2003/04 Winners:
Runners-Up:
HallamHallam
Mickleover SportsMickleover Spts
2004/05 Winners:
Runners-Up:
SheffieldSheffield
Harrogate Railway AthleticHarrogate RA
2005/06 Winners:
Runners-Up:
LiversedgeLiversedge
Selby TownSelby Town
2006/07 Winners:
Runners-Up:
Mickleover SportsMickleover Spts
Garforth TownGarforth Town
2007/08 Winners:
Runners-Up:
Winterton RangersWinterton Rangers
ParkgateParkgate
2008/09 Winners:
Runners-Up:
Long Eaton UnitedLong Eaton United
Selby TownSelby Town
2009/10 Winners:
Runners-Up:
Dinnington TownDinnington Town
Armthorpe WelfareArmthorpe Welfare
2010/11 Winners:
Runners-Up:
Farsley CelticFarsley Celtic
Winterton RangersWinterton Rangers
2011/12 Winners:
Runners-Up:
ThackleyThackley
Shirebrook TownShirebrook Town
2012/13 Winners:
Runners-Up:
ThackleyThackley
Louth TownLouth Town
2013/14 Winners:
Runners-Up:
Knaresborough TownKnaresborough
Eccleshill UnitedEccleshill United
2014/15 Winners:
Runners-Up:
Handsworth ParramoreHandsworth Parr
Cleethorpes TownCleethorpes Town
2015/16 Winners:
Runners-Up:
Cleethorpes TownCleethorpes Town
Tadcaster AlbionTadcaster Albion
2016/17 Winners:
Runners-Up:
Penistone ChurchPenistone Church
Bridlington TownBridlington Town
NCEL President's Cup
1990/91 Winners:
Runners-Up:
North Ferriby UnitedNorth Ferriby United
GuiseleyGuiseley
1991/92 Winners:
Runners-Up:
North ShieldsNorth Shields
Brigg TownBrigg Town
1992/93 Winners:
Runners-Up:
Maltby MainMaltby Main
Brigg TownBrigg Town
1993/94 Winners:
Runners-Up:
Lincoln UnitedLincoln United
Pontefract CollieriesPontefract Colls
1994/95 Winners:
Runners-Up:
Arnold TownArnold Town
Brigg TownBrigg Town
1995/96 Winners:
Runners-Up:
Belper TownBelper Town
Brigg TownBrigg Town
1996/97 Winners:
Runners-Up:
Hucknall TownHucknall Town
Belper TownBelper Town
1997/98 Winners:
Runners-Up:
Glasshoughton WelfareGlasshoughton Welf
Ossett AlbionOssett Albion
1998/99 Winners:
Runners-Up:
North Ferriby UnitedNorth Ferriby United
Garforth TownGarforth Town
1999/00 Winners:
Runners-Up:
North Ferriby UnitedNorth Ferriby United
Glasshoughton WelfareGlasshoughton Welf
2000/01 Winners:
Runners-Up:
Selby TownSelby Town
Ossett AlbionOssett Albion
2001/02 Winners:
Runners-Up:
Alfreton TownAlfreton Town
Bridlington TownBridlington Town
2002/03 Winners:
Runners-Up:
Harrogate Railway AthleticHarrogate RA
Bridlington TownBridlington Town
2003/04 Winners:
Runners-Up:
Eastwood TownEastwood Town
ThackleyThackley
2004/05 Winners:
Runners-Up:
BuxtonBuxton
Sutton TownSutton Town
2005/06 Winners:
Runners-Up:
BuxtonBuxton
Selby TownSelby Town
2006/07 Winners:
Runners-Up:
Retford UnitedRetford United
Selby TownSelby Town
2007/08 Winners:
Runners-Up:
LiversedgeLiversedge
Armthorpe WelfareArmthorpe Welfare
2008/09 Winners:
Runners-Up:
Nostell Miners WelfareNostell MW
Scarborough AthleticScarborough Ath
2009/10 Winners:
Runners-Up:
Winterton RangersWinterton Rangers
Arnold TownArnold Town
2010/11 Winners:
Runners-Up:
Tadcaster AlbionTadcaster Albion
Farsley CelticFarsley Celtic
2011/12 Winners:
Runners-Up:
HandsworthHandsworth
Barton TownBarton Town
NCEL Wilkinson Sword Trophy
1995/96 Winners:
Runners-Up:
Pontefract CollieriesPontefract Colls
Louth UnitedLouth United
1996/97 Winners:
Runners-Up:
Garforth TownGarforth Town
Eccleshill UnitedEccleshill United
1997/98 Winners:
Runners-Up:
Staveley Miners WelfareStaveley MW
Harrogate Railway AthleticHarrogate RA
1998/99 Winners:
Runners-Up:
Yorkshire AmateurYorkshire Amateur
ParkgateParkgate
1999/00 Winners:
Runners-Up:
Goole AFCGoole AFC
Pontefract CollieriesPontefract Colls
2000/01 Winners:
Runners-Up:
Pickering TownPickering Town
Bridlington TownBridlington Town
2001/02 Winners:
Runners-Up:
Bridlington TownBridlington Town
Lincoln Moorlands RailwayLincoln Moorlands
2002/03 Winners:
Runners-Up:
Mickleover SportsMickleover Spts
Pontefract CollieriesPontefract Colls
2003/04 Winners:
Runners-Up:
Hall Road RangersHall Road Rangers
Garforth TownGarforth Town
2004/05 Winners:
Runners-Up:
Lincoln Moorlands RailwayLincoln Moorlands
Yorkshire AmateurYorkshire Amateur
2005/06 Winners:
Runners-Up:
Retford UnitedRetford United
Yorkshire AmateurYorkshire Amateur
2006/07 Winners:
Runners-Up:
ParkgateParkgate
Staveley Miners WelfareStaveley MW
2007/08 Winners:
Runners-Up:
Hall Road RangersHall Road Rangers
TeversalTeversal
2008/09 Winners:
Runners-Up:
Staveley Miners WelfareStaveley MW
Pontefract CollieriesPontefract Colls
2009/10 Winners:
Runners-Up:
Staveley Miners WelfareStaveley MW
Tadcaster AlbionTadcaster Albion
2010/11 Winners:
Runners-Up:
Glasshoughton WelfareGlasshoughton Welf
Rossington MainRossington Main
2011/12 Winners:
Runners-Up:
Grimsby BoroughGrimsby Borough
Shirebrook TownShirebrook Town
NCEL Reserve Team Cup
1982/83 Winners:
Runners-Up:
Thackley ResThackley Res
Emley ResEmley Res
1983/84 Winners:
Runners-Up:
Fryston Colliery Welfare ResFryston CW Res
Pontefract Collieries ResPontefract Colls Res
1984/85 Winners:
Runners-Up:
Farsley Celtic ResFarsley Celtic Res
Yorkshire Amateur ResYorkshire Amtr Res
1985/86 Winners:
Runners-Up:
Emley ResEmley Res
Thackley ResThackley Res
1986/87 Winners:
Runners-Up:
Harrogate Town ResHarrogate Town Res
Guiseley ResGuiseley Res
1987/88 Winners:
Runners-Up:
Ossett Town ResOssett Town Res
Collingham ResCollingham Res
1988/89 Winners:
Runners-Up:
Ossett Town ResOssett Town Res
Emley ResEmley Res
1989/90 Winners:
Runners-Up:
Emley ResEmley Res
Pontefract Collieries ResPontefract Colls Res
1990/91 Winners:
Runners-Up:
Yorkshire Amateur ResYorkshire Amtr Res
Liversedge ResLiversedge Res
1991/92 Winners:
Runners-Up:
Guiseley ResGuiseley Res
Ossett Town ResOssett Town Res
1992/93 Winners:
Runners-Up:
Yorkshire Amateur ResYorkshire Amtr Res
Thackley ResThackley Res
1993/94 Winners:
Runners-Up:
Guiseley ResGuiseley Res
Pontefract Collieries ResPontefract Colls Res
1994/95 Winners:
Runners-Up:
Harrogate Town ResHarrogate Town Res
Thackley ResThackley Res
1995/96 Winners:
Runners-Up:
Farsley Celtic ResFarsley Celtic Res
Thackley ResThackley Res
1996/97 Winners:
Runners-Up:
Emley ResEmley Res
Thackley ResThackley Res
1997/98 Winners:
Runners-Up:
Farsley Celtic ResFarsley Celtic Res
Ossett Albion ResOssett Albion Res
1998/99 Winners:
Runners-Up:
Emley ResEmley Res
Yorkshire Amateur ResYorkshire Amtr Res
1999/00 Winners:
Runners-Up:
Liversedge ResLiversedge Res
Thackley ResThackley Res
2000/01 Winners:
Runners-Up:
Ossett Town ResOssett Town Res
Thackley ResThackley Res
2001/02 Winners:
Runners-Up:
Thackley ResThackley Res
Selby Town ResSelby Town Res
2002/03 Winners:
Runners-Up:
Liversedge ResLiversedge Res
Thackley ResThackley Res
2003/04 Winners:
Runners-Up:
Eccleshill United ResEccleshill U Res
Yorkshire Amateur ResYorkshire Amtr Res
2004/05 Winners:
Runners-Up:
Goole AFC ResGoole AFC Res
Pickering Town ResPickering Tn Res
NCEL Division One Play-Offs
2015/16 Winners:
Runners-Up:
Bottesford TownBottesford Town
AFC EmleyAFC Emley
2016/17 Winners:
Runners-Up:
Penistone ChurchPenistone Church
Grimsby BoroughGrimsby Borough
NCEL Reserve Division Championship Play-Offs
1988/89 Winners:
Runners-Up:
Ossett Town ResOssett Town Res
Emley ResEmley Res
1989/90 Winners:
Runners-Up:
Eccleshill United ResEccleshill U Res
Farsley Celtic ResFarsley Celtic Res