| Teams | Campion | Matches | Season 2018/19
MatchesClubStatisticsNews
July | ||||||
July | ||||||
6th | Frdly | Campion CampionChristopher Ovington 34 |
1-0 Att: 137 HT: 1-0 |
Ossett United Ossett United |
||
6th - Friendlies | ||||||
Campion CampionChristopher Ovington 34 |
1-0 Att: 137 HT: 1-0 |
Ossett United Ossett United |
||||
14th | Frdly | Steeton Steeton |
0-7 | Campion Campion |
||
14th - Friendlies | ||||||
Steeton Steeton |
0-7 | Campion Campion |
||||
18th | Frdly | Silsden SilsdenJosh Kane 80 |
1-2 HT: 0-0 |
Campion CampionTalent Ndlovu 70 Daniel Brown 75 |
||
18th - Friendlies | ||||||
Silsden SilsdenJosh Kane 80 |
1-2 HT: 0-0 |
Campion CampionTalent Ndlovu 70 Daniel Brown 75 |
||||
21st | Frdly | Campion CampionLeon Hurles-Brook 37 |
1-2 Att: 120 HT: 1-1 |
Bradford (Park Avenue) Bradford (Park Avenue)Jamie Spencer 32 Lewis Knight 65 |
||
21st - Friendlies | ||||||
Campion CampionLeon Hurles-Brook 37 |
1-2 Att: 120 HT: 1-1 |
Bradford (Park Avenue) Bradford (Park Avenue)Jamie Spencer 32 Lewis Knight 65 |
||||
(Abandoned on 82 mins due to serious injury) | ||||||
(Abandoned on 82 mins due to serious injury) | ||||||
23rd | Frdly | Campion CampionUnknown 15, 36, 39 |
3-4 HT: 3-4 |
Knaresborough Town Knaresborough TownBenjamin Cohen 5 Daniel Thirkell 28, 40 Nicholas Black 31 |
||
23rd - Friendlies | ||||||
Campion CampionUnknown 15, 36, 39 |
3-4 HT: 3-4 |
Knaresborough Town Knaresborough TownBenjamin Cohen 5 Daniel Thirkell 28, 40 Nicholas Black 31 |
||||
(Match abandoned on 65 minutes due to injury to match official) | ||||||
(Match abandoned on 65 minutes due to injury to match official) | ||||||
28th | Frdly | Thackley Thackley |
0-5 Att: 63 HT: 0-2 |
Campion CampionTalent Ndlovu 12, 29 Alex Cusack 49 Omar Habeeb 56 Christopher Ovington 85 |
||
28th - Friendlies | ||||||
Thackley Thackley |
0-5 Att: 63 HT: 0-2 |
Campion CampionTalent Ndlovu 12, 29 Alex Cusack 49 Omar Habeeb 56 Christopher Ovington 85 |
||||
August | ||||||
August | ||||||
4th | NCEL1 | Dronfield Town Dronfield Town |
0-2 Att: 64 HT: 0-1 |
Campion CampionBenjamin Kendall 20 Lee Bradshaw 90 |
||
4th - NCEL Division One | ||||||
Dronfield Town Dronfield Town |
0-2 Att: 64 HT: 0-1 |
Campion CampionBenjamin Kendall 20 Lee Bradshaw 90 |
||||
8th | NCEL1 | Worsbrough Bridge Athletic Worsbrough Bridge AthleticKieran Hirst 15, 18 Joe Dungworth 73 |
3-2 Att: 63 HT: 2-1 |
Campion CampionAlex Cusack 29 Omar Habeeb 61 |
||
8th - NCEL Division One | ||||||
Worsbrough Bridge Athletic Worsbrough Bridge AthleticKieran Hirst 15, 18 Joe Dungworth 73 |
3-2 Att: 63 HT: 2-1 |
Campion CampionAlex Cusack 29 Omar Habeeb 61 |
||||
11th | NCEL1 | Campion CampionJason Davis 45, 84 |
2-0 Att: 84 HT: 1-0 |
AFC Emley Emley AFC |
||
11th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionJason Davis 45, 84 |
2-0 Att: 84 HT: 1-0 |
AFC Emley Emley AFC |
||||
15th | NCEL1 | AFC Emley Emley AFCJoshua Ingham 44 Ruben Jerome 59 |
2-3 Att: 160 HT: 1-1 |
Campion CampionAlex Cusack 10 Leon Hurles-Brook 84 Matthias Britton 87 |
||
15th - NCEL Division One | ||||||
AFC Emley Emley AFCJoshua Ingham 44 Ruben Jerome 59 |
2-3 Att: 160 HT: 1-1 |
Campion CampionAlex Cusack 10 Leon Hurles-Brook 84 Matthias Britton 87 |
||||
18th | NCEL1 | Selby Town Selby TownLiam Flanagan 8, 86 |
2-0 Att: 138 HT: 1-0 |
Campion Campion |
||
18th - NCEL Division One | ||||||
Selby Town Selby TownLiam Flanagan 8, 86 |
2-0 Att: 138 HT: 1-0 |
Campion Campion |
||||
September | ||||||
September | ||||||
1st | FAV1Q | Billingham Town Billingham TownCraig Hutchinson 51 Jamie Davis 62 |
2-0 Att: 188 HT: 0-0 |
Campion Campion |
||
1st - FA Vase First Round Qualifying | ||||||
Billingham Town Billingham TownCraig Hutchinson 51 Jamie Davis 62 |
2-0 Att: 188 HT: 0-0 |
Campion Campion |
||||
5th | LC1 | Parkgate ParkgateMartin Brissett 87 |
1-5 Att: 68 HT: 0-2 |
Campion CampionJason Davis 24, 30, 57 Alex Cusack 58 Jahro Parchment 61 |
||
5th - NCEL League Cup First Round | ||||||
Parkgate ParkgateMartin Brissett 87 |
1-5 Att: 68 HT: 0-2 |
Campion CampionJason Davis 24, 30, 57 Alex Cusack 58 Jahro Parchment 61 |
||||
8th | NCEL1 | Swallownest SwallownestNathan Morritt 7 Daniel White 67 |
2-4 Att: 98 HT: 1-1 |
Campion CampionJason Davis 37, 48 Laurence Sorhaindo 56 Jahro Parchment 80 |
||
8th - NCEL Division One | ||||||
Swallownest SwallownestNathan Morritt 7 Daniel White 67 |
2-4 Att: 98 HT: 1-1 |
Campion CampionJason Davis 37, 48 Laurence Sorhaindo 56 Jahro Parchment 80 |
||||
22nd | NCEL1 | East Yorkshire Carnegie FC Humber UnitedJosh Walker 2 Phil Winn 82 |
2-3 Att: 46 HT: 1-0 |
Campion CampionJason Davis 53, 70, 89 |
||
22nd - NCEL Division One | ||||||
East Yorkshire Carnegie FC Humber UnitedJosh Walker 2 Phil Winn 82 |
2-3 Att: 46 HT: 1-0 |
Campion CampionJason Davis 53, 70, 89 |
||||
26th | NCEL1 | Campion CampionCalum Ward 17 Scott Eastwood 72pen Jahro Parchment 88 |
3-0 Att: 73 HT: 1-0 |
Rossington Main Rossington Main |
||
26th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionCalum Ward 17 Scott Eastwood 72pen Jahro Parchment 88 |
3-0 Att: 73 HT: 1-0 |
Rossington Main Rossington Main |
||||
29th | NCEL1 | Campion CampionGraham Hall 15 Omar Habeeb 80 |
2-2 Att: 49 HT: 1-1 |
Armthorpe Welfare Armthorpe WelfareLeon Larcombe-Loftus 27 Jordan Buckham 56 |
||
29th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionGraham Hall 15 Omar Habeeb 80 |
2-2 Att: 49 HT: 1-1 |
Armthorpe Welfare Armthorpe WelfareLeon Larcombe-Loftus 27 Jordan Buckham 56 |
||||
October | ||||||
October | ||||||
6th | NCEL1 | Campion CampionLeon Hurles-Brook 30 Graham Hall 51 Laurence Sorhaindo 53 Jahro Parchment 57 Calum Ward 80 |
5-1 Att: 71 HT: 1-1 |
East Yorkshire Carnegie FC Humber UnitedRyan Williams 35pen |
||
6th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionLeon Hurles-Brook 30 Graham Hall 51 Laurence Sorhaindo 53 Jahro Parchment 57 Calum Ward 80 |
5-1 Att: 71 HT: 1-1 |
East Yorkshire Carnegie FC Humber UnitedRyan Williams 35pen |
||||
9th | WRCC1 | Liversedge LiversedgeMarc Lumb 7 Roy Fogarty 22, 25 |
3-2 Att: 108 HT: 3-1 |
Campion CampionLaurence Sorhaindo 17 Alex Cusack 57 |
||
9th - West Riding County Cup First Round | ||||||
Liversedge LiversedgeMarc Lumb 7 Roy Fogarty 22, 25 |
3-2 Att: 108 HT: 3-1 |
Campion CampionLaurence Sorhaindo 17 Alex Cusack 57 |
||||
13th | NCEL1 | Armthorpe Welfare Armthorpe Welfare |
0-1 Att: 63 HT: 0-0 |
Campion CampionDaniel Cunningham 76 |
||
13th - NCEL Division One | ||||||
Armthorpe Welfare Armthorpe Welfare |
0-1 Att: 63 HT: 0-0 |
Campion CampionDaniel Cunningham 76 |
||||
20th | NCEL1 | Skegness Town Skegness TownCourtney Warren 60 |
1-4 Att: 97 HT: 0-1 |
Campion CampionAlex Cusack 4, 90 Talent Ndlovu 66 Graham Hall 80 |
||
20th - NCEL Division One | ||||||
Skegness Town Skegness TownCourtney Warren 60 |
1-4 Att: 97 HT: 0-1 |
Campion CampionAlex Cusack 4, 90 Talent Ndlovu 66 Graham Hall 80 |
||||
27th | NCEL1 | Campion CampionRobbie Graham 11pen Calum Ward 33 Leon Hurles-Brook 37 Daniel Cunningham 90 |
4-2 Att: 85 HT: 3-2 |
Nostell Miners Welfare Nostell Miners WelfareJack Owen 7 Kane Reece 24 |
||
27th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionRobbie Graham 11pen Calum Ward 33 Leon Hurles-Brook 37 Daniel Cunningham 90 |
4-2 Att: 85 HT: 3-2 |
Nostell Miners Welfare Nostell Miners WelfareJack Owen 7 Kane Reece 24 |
||||
31st | LC3 | Campion Campion |
0-1 Att: 38 HT: 0-1 |
AFC Emley Emley AFCBenjamin Burnett 22 |
||
31st - NCEL League Cup Third Round | ||||||
Campion Campion |
0-1 Att: 38 HT: 0-1 |
AFC Emley Emley AFCBenjamin Burnett 22 |
||||
November | ||||||
November | ||||||
3rd | NCEL1 | Harworth Colliery Harworth CollieryRichard Williams 8, 18 |
2-2 Att: 75 HT: 2-0 |
Campion CampionMatthias Britton 46 Calum Ward 52 |
||
3rd - NCEL Division One | ||||||
Harworth Colliery Harworth CollieryRichard Williams 8, 18 |
2-2 Att: 75 HT: 2-0 |
Campion CampionMatthias Britton 46 Calum Ward 52 |
||||
10th | NCEL1 | Campion CampionJason Carney 13 Aidan Day 31, 33 Matthias Britton 68 |
4-0 Att: 55 HT: 3-0 |
Skegness Town Skegness Town |
||
10th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionJason Carney 13 Aidan Day 31, 33 Matthias Britton 68 |
4-0 Att: 55 HT: 3-0 |
Skegness Town Skegness Town |
||||
17th | NCEL1 | Campion Campion |
0-0 Att: 109 |
Winterton Rangers Winterton Rangers |
||
17th - NCEL Division One | ||||||
Campion Campion |
0-0 Att: 109 |
Winterton Rangers Winterton Rangers |
||||
24th | NCEL1 | Ollerton Town Ollerton Town |
0-3 Att: 68 HT: 0-2 |
Campion CampionLeon Hurles-Brook 19 Aidan Day 36 Omar Habeeb 80 |
||
24th - NCEL Division One | ||||||
Ollerton Town Ollerton Town |
0-3 Att: 68 HT: 0-2 |
Campion CampionLeon Hurles-Brook 19 Aidan Day 36 Omar Habeeb 80 |
||||
December | ||||||
December | ||||||
1st | NCEL1 | Campion CampionLeon Hurles-Brook 13 Laurence Sorhaindo 42 |
2-2 Att: 45 HT: 2-1 |
Swallownest SwallownestJoel Evans 45 Jason Short 83 |
||
1st - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionLeon Hurles-Brook 13 Laurence Sorhaindo 42 |
2-2 Att: 45 HT: 2-1 |
Swallownest SwallownestJoel Evans 45 Jason Short 83 |
||||
22nd | NCEL1 | Campion CampionBen Bodle 14 Jason Carney 65 Graham Hall 80 |
3-2 Att: 39 HT: 1-1 |
Dronfield Town Dronfield TownDaniel Wood 11 Stuart Hill 88 |
||
22nd - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionBen Bodle 14 Jason Carney 65 Graham Hall 80 |
3-2 Att: 39 HT: 1-1 |
Dronfield Town Dronfield TownDaniel Wood 11 Stuart Hill 88 |
||||
29th | NCEL1 | Glasshoughton Welfare Glasshoughton WelfMatthew Semley 7 |
1-2 Att: 86 HT: 1-1 |
Campion CampionLeon Hurles-Brook 29 Andrew McCreadie 75 |
||
29th - NCEL Division One | ||||||
Glasshoughton Welfare Glasshoughton WelfMatthew Semley 7 |
1-2 Att: 86 HT: 1-1 |
Campion CampionLeon Hurles-Brook 29 Andrew McCreadie 75 |
||||
January | ||||||
January | ||||||
5th | NCEL1 | Campion Campion |
0-0 Att: 64 |
Ollerton Town Ollerton Town |
||
5th - NCEL Division One | ||||||
Campion Campion |
0-0 Att: 64 |
Ollerton Town Ollerton Town |
||||
12th | NCEL1 | Campion CampionLee Bradshaw 39 Omar Habeeb 89 |
2-1 Att: 78 HT: 1-0 |
Hallam HallamJack Waddle 50 |
||
12th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionLee Bradshaw 39 Omar Habeeb 89 |
2-1 Att: 78 HT: 1-0 |
Hallam HallamJack Waddle 50 |
||||
19th | NCEL1 | Nostell Miners Welfare Nostell Miners WelfareBradley Kilburn 34 Kane Reece 62 |
2-2 Att: 86 HT: 1-1 |
Campion CampionAlex Cusack 32 Leon Hurles-Brook 66 |
||
19th - NCEL Division One | ||||||
Nostell Miners Welfare Nostell Miners WelfareBradley Kilburn 34 Kane Reece 62 |
2-2 Att: 86 HT: 1-1 |
Campion CampionAlex Cusack 32 Leon Hurles-Brook 66 |
||||
26th | NCEL1 | Parkgate ParkgateBruno Holden 42 Freddie Russell 90 |
2-4 Att: 86 HT: 1-3 |
Campion CampionLeon Hurles-Brook 10 Marcus Day 17, 44 Omar Habeeb 86 |
||
26th - NCEL Division One | ||||||
Parkgate ParkgateBruno Holden 42 Freddie Russell 90 |
2-4 Att: 86 HT: 1-3 |
Campion CampionLeon Hurles-Brook 10 Marcus Day 17, 44 Omar Habeeb 86 |
||||
February | ||||||
February | ||||||
16th | NCEL1 | Campion CampionLeon Hurles-Brook 39, 60, 64 Marcus Day 82 |
4-2 Att: 107 HT: 1-0 |
FC Bolsover FC BolsoverBrett Lucas 73 Reece Lucas 85 |
||
16th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionLeon Hurles-Brook 39, 60, 64 Marcus Day 82 |
4-2 Att: 107 HT: 1-0 |
FC Bolsover FC BolsoverBrett Lucas 73 Reece Lucas 85 |
||||
23rd | NCEL1 | Campion CampionMarcus Day 19 Aidan Day 21 Ben Bodle 22 Ryan Woodhead 49og Leon Hurles-Brook 90 |
5-1 Att: 86 HT: 3-1 |
Selby Town Selby TownCharlie Clamp 2 |
||
23rd - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionMarcus Day 19 Aidan Day 21 Ben Bodle 22 Ryan Woodhead 49og Leon Hurles-Brook 90 |
5-1 Att: 86 HT: 3-1 |
Selby Town Selby TownCharlie Clamp 2 |
||||
27th | NCEL1 | Campion CampionAndrew McCreadie 70 |
1-2 Att: 111 HT: 0-1 |
Glasshoughton Welfare Glasshoughton WelfMarc Lumb 38 Zivanai Mbire 90 |
||
27th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionAndrew McCreadie 70 |
1-2 Att: 111 HT: 0-1 |
Glasshoughton Welfare Glasshoughton WelfMarc Lumb 38 Zivanai Mbire 90 |
||||
March | ||||||
March | ||||||
2nd | NCEL1 | FC Bolsover FC BolsoverCameron Hough 4 Reece Lucas 7 Lewis Warwick 56 |
3-0 Att: 50 HT: 2-0 |
Campion Campion |
||
2nd - NCEL Division One | ||||||
FC Bolsover FC BolsoverCameron Hough 4 Reece Lucas 7 Lewis Warwick 56 |
3-0 Att: 50 HT: 2-0 |
Campion Campion |
||||
20th | NCEL1 | Campion CampionGraham Hall 5 Marcus Day 20 Aidan Day 43 |
3-1 Att: 88 HT: 3-0 |
Shirebrook Town Shirebrook TownRobbie Savage 70 |
||
20th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionGraham Hall 5 Marcus Day 20 Aidan Day 43 |
3-1 Att: 88 HT: 3-0 |
Shirebrook Town Shirebrook TownRobbie Savage 70 |
||||
23rd | NCEL1 | Rossington Main Rossington Main |
0-4 Att: 72 HT: 0-2 |
Campion CampionLeon Hurles-Brook 7 Joshua Gibbons 40og Marcus Day 50 Jason Carney 76 |
||
23rd - NCEL Division One | ||||||
Rossington Main Rossington Main |
0-4 Att: 72 HT: 0-2 |
Campion CampionLeon Hurles-Brook 7 Joshua Gibbons 40og Marcus Day 50 Jason Carney 76 |
||||
30th | NCEL1 | Winterton Rangers Winterton RangersOliver Fisher-Powell 63 |
1-0 Att: 97 HT: 0-0 |
Campion Campion |
||
30th - NCEL Division One | ||||||
Winterton Rangers Winterton RangersOliver Fisher-Powell 63 |
1-0 Att: 97 HT: 0-0 |
Campion Campion |
||||
April | ||||||
April | ||||||
6th | NCEL1 | Campion CampionOmar Habeeb 3 Talent Ndlovu 15 Alex Cusack 85 |
3-1 Att: 95 HT: 2-0 |
Grimsby Borough Grimsby BoroughDaniel Trott 49 |
||
6th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionOmar Habeeb 3 Talent Ndlovu 15 Alex Cusack 85 |
3-1 Att: 95 HT: 2-0 |
Grimsby Borough Grimsby BoroughDaniel Trott 49 |
||||
10th | NCEL1 | Campion CampionMarcus Day 20, 73 Aidan Day 26 Alex Cusack 30 Omar Habeeb 60 Jahro Parchment 77 Jason Davis 90 |
7-2 Att: 68 HT: 3-1 |
Harworth Colliery Harworth CollieryMatthew Robinson 35pen Thomas Mullen 50 |
||
10th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionMarcus Day 20, 73 Aidan Day 26 Alex Cusack 30 Omar Habeeb 60 Jahro Parchment 77 Jason Davis 90 |
7-2 Att: 68 HT: 3-1 |
Harworth Colliery Harworth CollieryMatthew Robinson 35pen Thomas Mullen 50 |
||||
13th | NCEL1 | Campion CampionAidan Day 39, 90 Jason Davis 71 |
3-2 Att: 47 HT: 1-2 |
Worsbrough Bridge Athletic Worsbrough Bridge AthleticSam Corner 10 Shaun Mundy 30 |
||
13th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionAidan Day 39, 90 Jason Davis 71 |
3-2 Att: 47 HT: 1-2 |
Worsbrough Bridge Athletic Worsbrough Bridge AthleticSam Corner 10 Shaun Mundy 30 |
||||
16th | NCEL1 | Hallam Hallam |
0-1 Att: 408 HT: 0-0 |
Campion CampionMarcus Day 68 |
||
16th - NCEL Division One | ||||||
Hallam Hallam |
0-1 Att: 408 HT: 0-0 |
Campion CampionMarcus Day 68 |
||||
20th | NCEL1 | Campion CampionJason Davis 8, 22 Leon Hurles-Brook 34 Marcus Day 47 Omar Habeeb 71, 88 |
6-1 Att: 103 HT: 3-0 |
Parkgate ParkgateBrandon Bagley 68 |
||
20th - NCEL Division One | ||||||
Campion CampionJason Davis 8, 22 Leon Hurles-Brook 34 Marcus Day 47 Omar Habeeb 71, 88 |
6-1 Att: 103 HT: 3-0 |
Parkgate ParkgateBrandon Bagley 68 |
||||
23rd | NCEL1 | Shirebrook Town Shirebrook TownRobbie Savage 72 |
1-1 Att: 107 HT: 0-0 |
Campion CampionAidan Day 47 |
||
23rd - NCEL Division One | ||||||
Shirebrook Town Shirebrook TownRobbie Savage 72 |
1-1 Att: 107 HT: 0-0 |
Campion CampionAidan Day 47 |
||||
27th | NCEL1 | Grimsby Borough Grimsby BoroughLewis Bemrose 37 Daniel Trott 55 Jack Debnam 60 Caine Winfarrah 85 |
4-2 Att: 244 HT: 1-0 |
Campion CampionAndrew McCreadie 82 Aidan Day 90pen |
||
27th - NCEL Division One | ||||||
Grimsby Borough Grimsby BoroughLewis Bemrose 37 Daniel Trott 55 Jack Debnam 60 Caine Winfarrah 85 |
4-2 Att: 244 HT: 1-0 |
Campion CampionAndrew McCreadie 82 Aidan Day 90pen |
Tables
News