| Teams | Campion | Matches | Season 2022/23

MatchesClubStatisticsNews

July
July
1st Frdly Campion
CampionDaniel Illingworth 10
Joseph Colley 30
Patrick Sykes 58
3-2
HT: 2-1
Albion Sports
Albion SportsJahro Parchment 21
Adam Williams 82
1st - Friendlies
Campion
CampionDaniel Illingworth 10
Joseph Colley 30
Patrick Sykes 58
3-2
HT: 2-1
Albion Sports
Albion SportsJahro Parchment 21
Adam Williams 82
(Yorkshire Trophy Group B)
(Yorkshire Trophy Group B)
12th Frdly Campion
CampionSean Hunter 4, 38
Patrick Sykes 78
3-1
HT: 2-1
Yorkshire Amateur
Yorkshire AmateurAlbert Ibrahimi 35
12th - Friendlies
Campion
CampionSean Hunter 4, 38
Patrick Sykes 78
3-1
HT: 2-1
Yorkshire Amateur
Yorkshire AmateurAlbert Ibrahimi 35
(Yorkshire Trophy Group B)
(Yorkshire Trophy Group B)
15th Frdly Campion
CampionUnknown 19, 27, 50
3-1
HT: 2-1
Thackley
ThackleyThomas Greaves 9
15th - Friendlies
Campion
CampionUnknown 19, 27, 50
3-1
HT: 2-1
Thackley
ThackleyThomas Greaves 9
(Yorkshire Trophy Group B)
(Yorkshire Trophy Group B)
20th Frdly Campion
CampionMichael O'Brien 18
Sean Hunter 42, 84
Joseph Colley 52, 76
Patrick Sykes 87
6-0
HT: 2-0
Steeton
Steeton
20th - Friendlies
Campion
CampionMichael O'Brien 18
Sean Hunter 42, 84
Joseph Colley 52, 76
Patrick Sykes 87
6-0
HT: 2-0
Steeton
Steeton
23rd Frdly Campion
CampionJoseph Colley 47
Unknown 83
2-1
Att: 105
HT: 0-1
Garforth Town
Garforth TownJames Burgess 21
23rd - Friendlies
Campion
CampionJoseph Colley 47
Unknown 83
2-1
Att: 105
HT: 0-1
Garforth Town
Garforth TownJames Burgess 21
(Yorkshire Trophy Final - at Liversedge FC)
(Yorkshire Trophy Final - at Liversedge FC)
26th Frdly Huddersfield Amateur
Huddersfield Amateur
0-4 Campion
Campion
26th - Friendlies
Huddersfield Amateur
Huddersfield Amateur
0-4 Campion
Campion
30th NCEL1 Brigg Town
Brigg TownFraser Papprill 87
1-1
Att: 326
HT: 0-1
Campion
CampionUnknown 26og
30th - NCEL Division One
Brigg Town
Brigg TownFraser Papprill 87
1-1
Att: 326
HT: 0-1
Campion
CampionUnknown 26og
August
August
6th NCEL1 Athersley Recreation
Athersley Recreation
0-3
Att: 100
HT: 0-2
Campion
CampionAidan Day 12, 22
Marcus Day 89
6th - NCEL Division One
Athersley Recreation
Athersley Recreation
0-3
Att: 100
HT: 0-2
Campion
CampionAidan Day 12, 22
Marcus Day 89
  10th NCEL1 Campion
Campion
7:45pm Nostell Miners Welfare
Nostell Miners Welfare
10th - NCEL Division One
Campion
Campion
7:45pm Nostell Miners Welfare
Nostell Miners Welfare
  13th NCEL1 Dronfield Town
Dronfield Town
3:00pm Campion
Campion
13th - NCEL Division One
Dronfield Town
Dronfield Town
3:00pm Campion
Campion
  27th NCEL1 Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
3:00pm Campion
Campion
27th - NCEL Division One
Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
3:00pm Campion
Campion
September
September
  2nd NCEL1 Campion
Campion
7:45pm Wakefield AFC
Wakefield AFC
2nd - NCEL Division One
Campion
Campion
7:45pm Wakefield AFC
Wakefield AFC
  7th LC1 Campion
Campion
7:45pm Wakefield AFC
Wakefield AFC
7th - NCEL League Cup First Round
Campion
Campion
7:45pm Wakefield AFC
Wakefield AFC
  10th NCEL1 Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
3:00pm Campion
Campion
10th - NCEL Division One
Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
3:00pm Campion
Campion
  17th NCEL1 Selby Town
Selby Town
3:00pm Campion
Campion
17th - NCEL Division One
Selby Town
Selby Town
3:00pm Campion
Campion
  21st NCEL1 Campion
Campion
7:45pm Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
21st - NCEL Division One
Campion
Campion
7:45pm Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
  24th FAV2Q Heaton Stannington
Heaton Stannington
3:00pm Campion
Campion
24th - FA Vase Second Round Qualifying
Heaton Stannington
Heaton Stannington
3:00pm Campion
Campion
  28th NCEL1 Horbury Town
Horbury Town
7:45pm Campion
Campion
28th - NCEL Division One
Horbury Town
Horbury Town
7:45pm Campion
Campion
October
October
  1st NCEL1 Campion
Campion
3:00pm Beverley Town
Beverley Town
1st - NCEL Division One
Campion
Campion
3:00pm Beverley Town
Beverley Town
  8th NCEL1 Campion
Campion
3:00pm Ollerton Town
Ollerton Town
8th - NCEL Division One
Campion
Campion
3:00pm Ollerton Town
Ollerton Town
  15th NCEL1 Rossington Main
Rossington Main
3:00pm Campion
Campion
15th - NCEL Division One
Rossington Main
Rossington Main
3:00pm Campion
Campion
  22nd NCEL1 Campion
Campion
3:00pm Parkgate
Parkgate
22nd - NCEL Division One
Campion
Campion
3:00pm Parkgate
Parkgate
  29th NCEL1 Glasshoughton Welfare
Glasshoughton Welf
3:00pm Campion
Campion
29th - NCEL Division One
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton Welf
3:00pm Campion
Campion
November
November
  5th NCEL1 Campion
Campion
3:00pm Shirebrook Town
Shirebrook Town
5th - NCEL Division One
Campion
Campion
3:00pm Shirebrook Town
Shirebrook Town
  12th NCEL1 Swallownest
Swallownest
3:00pm Campion
Campion
12th - NCEL Division One
Swallownest
Swallownest
3:00pm Campion
Campion
  19th NCEL1 Campion
Campion
3:00pm Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
19th - NCEL Division One
Campion
Campion
3:00pm Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
  26th NCEL1 Retford FC
Retford FC
3:00pm Campion
Campion
26th - NCEL Division One
Retford FC
Retford FC
3:00pm Campion
Campion
December
December
  3rd NCEL1 Campion
Campion
3:00pm Brigg Town
Brigg Town
3rd - NCEL Division One
Campion
Campion
3:00pm Brigg Town
Brigg Town
  10th NCEL1 Campion
Campion
3:00pm Athersley Recreation
Athersley Recreation
10th - NCEL Division One
Campion
Campion
3:00pm Athersley Recreation
Athersley Recreation
  17th NCEL1 Nostell Miners Welfare
Nostell Miners Welfare
3:00pm Campion
Campion
17th - NCEL Division One
Nostell Miners Welfare
Nostell Miners Welfare
3:00pm Campion
Campion
  27th NCEL1 Campion
Campion
3:00pm Dronfield Town
Dronfield Town
27th - NCEL Division One
Campion
Campion
3:00pm Dronfield Town
Dronfield Town
  31st NCEL1 Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
3:00pm Campion
Campion
31st - NCEL Division One
Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
3:00pm Campion
Campion
January
January
  7th NCEL1 Campion
Campion
3:00pm Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
7th - NCEL Division One
Campion
Campion
3:00pm Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
  14th NCEL1 Wakefield AFC
Wakefield AFC
3:00pm Campion
Campion
14th - NCEL Division One
Wakefield AFC
Wakefield AFC
3:00pm Campion
Campion
  21st NCEL1 Campion
Campion
3:00pm Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
21st - NCEL Division One
Campion
Campion
3:00pm Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
  28th NCEL1 Campion
Campion
3:00pm Selby Town
Selby Town
28th - NCEL Division One
Campion
Campion
3:00pm Selby Town
Selby Town
February
February
  4th NCEL1 Campion
Campion
3:00pm Horbury Town
Horbury Town
4th - NCEL Division One
Campion
Campion
3:00pm Horbury Town
Horbury Town
  11th NCEL1 Beverley Town
Beverley Town
3:00pm Campion
Campion
11th - NCEL Division One
Beverley Town
Beverley Town
3:00pm Campion
Campion
  18th NCEL1 Ollerton Town
Ollerton Town
3:00pm Campion
Campion
18th - NCEL Division One
Ollerton Town
Ollerton Town
3:00pm Campion
Campion
  25th NCEL1 Campion
Campion
3:00pm Rossington Main
Rossington Main
25th - NCEL Division One
Campion
Campion
3:00pm Rossington Main
Rossington Main
March
March
  4th NCEL1 Parkgate
Parkgate
3:00pm Campion
Campion
4th - NCEL Division One
Parkgate
Parkgate
3:00pm Campion
Campion
  11th NCEL1 Campion
Campion
3:00pm Glasshoughton Welfare
Glasshoughton Welf
11th - NCEL Division One
Campion
Campion
3:00pm Glasshoughton Welfare
Glasshoughton Welf
  18th NCEL1 Shirebrook Town
Shirebrook Town
3:00pm Campion
Campion
18th - NCEL Division One
Shirebrook Town
Shirebrook Town
3:00pm Campion
Campion
  25th NCEL1 Campion
Campion
3:00pm Swallownest
Swallownest
25th - NCEL Division One
Campion
Campion
3:00pm Swallownest
Swallownest
April
April
  1st NCEL1 Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
3:00pm Campion
Campion
1st - NCEL Division One
Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
3:00pm Campion
Campion
  8th NCEL1 Campion
Campion
3:00pm Retford FC
Retford FC
8th - NCEL Division One
Campion
Campion
3:00pm Retford FC
Retford FC