| Teams | Graham Street Prims | Matches | Season 1983/84

Fixtures & Results Club InformationNews

September
September
3rd Div2S Retford Rail
Retford Rail
1-2 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
3rd - NCEL Division Two (South)
Retford Rail
Retford Rail
1-2 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
10th Div2S Graham Street Prims
Graham St Prims
1-1 Brigg Town
Brigg Town
 
10th - NCEL Division Two (South)
Graham Street Prims
Graham St Prims
1-1 Brigg Town
Brigg Town
 
17th Div2S Oakham United
Oakham United
3-0 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
17th - NCEL Division Two (South)
Oakham United
Oakham United
3-0 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
24th DDS1 Rolls Royce Hucknall
Rolls Royce Hucknall
1-4 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
24th - Derbyshire Divisional Cup South First Round
Rolls Royce Hucknall
Rolls Royce Hucknall
1-4 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
October
October
8th FAVP Daisy Hill
Daisy Hill
1-2 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
8th - FA Vase Preliminary Round
Daisy Hill
Daisy Hill
1-2 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
15th DDS2 Graham Street Prims
Graham St Prims
3-0 Davis Derby
Davis Derby
 
15th - Derbyshire Divisional Cup South Second Round
Graham Street Prims
Graham St Prims
3-0 Davis Derby
Davis Derby
 
22nd Div2S Graham Street Prims
Graham St Prims
2-1 Retford Town
Retford Town
 
22nd - NCEL Division Two (South)
Graham Street Prims
Graham St Prims
2-1 Retford Town
Retford Town
 
29th Div2S Graham Street Prims
Graham St Prims
4-0 Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge
 
29th - NCEL Division Two (South)
Graham Street Prims
Graham St Prims
4-0 Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge
 
November
November
5th FAV1 Graham Street Prims
Graham St Prims
0-1 Lincoln United
Lincoln United
 
5th - FA Vase First Round
Graham Street Prims
Graham St Prims
0-1 Lincoln United
Lincoln United
 
12th Div2S Graham Street Prims
Graham St Prims
6-1 Sutton Trinity
Sutton Trinity
 
12th - NCEL Division Two (South)
Graham Street Prims
Graham St Prims
6-1 Sutton Trinity
Sutton Trinity
 
19th DDS3 Repton Casuals
Repton Casuals
0-5 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
19th - Derbyshire Divisional Cup South Third Round
Repton Casuals
Repton Casuals
0-5 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
26th Div2S Graham Street Prims
Graham St Prims
4-4 Yorkshire Main
Yorkshire Main
 
26th - NCEL Division Two (South)
Graham Street Prims
Graham St Prims
4-4 Yorkshire Main
Yorkshire Main
 
December
December
3rd LC1 Kiveton Park
Kiveton Park
1-5 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
3rd - NCEL League Cup First Round
Kiveton Park
Kiveton Park
1-5 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
10th Div2S Graham Street Prims
Graham St Prims
0-0 Retford Rail
Retford Rail
 
10th - NCEL Division Two (South)
Graham Street Prims
Graham St Prims
0-0 Retford Rail
Retford Rail
 
17th LC2 Graham Street Prims
Graham St Prims
1-0 Staveley
Staveley
 
17th - NCEL League Cup Second Round
Graham Street Prims
Graham St Prims
1-0 Staveley
Staveley
 
January
January
7th DDS4 Century United
Century Utd
1-2 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
7th - Derbyshire Divisional Cup South Fourth Round
Century United
Century Utd
1-2 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
14th Div2S Kimberley Town
Kimberley Town
1-3 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
14th - NCEL Division Two (South)
Kimberley Town
Kimberley Town
1-3 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
21st DDSSF Mickleover Sports
Mickleover Spts
2-4 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
21st - Derbyshire Divisional Cup South Semi-Finals
Mickleover Sports
Mickleover Spts
2-4 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
February
February
11th LC3 Graham Street Prims
Graham St Prims
3-2 Bentley Victoria Welfare
Bentley Victoria Welf
 
11th - NCEL League Cup Third Round
Graham Street Prims
Graham St Prims
3-2 Bentley Victoria Welfare
Bentley Victoria Welf
 
18th Div2S Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge
4-3 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
18th - NCEL Division Two (South)
Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge
4-3 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
25th Div2S Graham Street Prims
Graham St Prims
3-1 Wombwell Sports Association
Wombwell SA
 
25th - NCEL Division Two (South)
Graham Street Prims
Graham St Prims
3-1 Wombwell Sports Association
Wombwell SA
 
28th LC4 Emley
Emley
1-1 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
28th - NCEL League Cup Fourth Round
Emley
Emley
1-1 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
March
March
3rd Div2S Sutton Trinity
Sutton Trinity
2-5 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
3rd - NCEL Division Two (South)
Sutton Trinity
Sutton Trinity
2-5 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
10th LC4R Graham Street Prims
Graham St Prims
1-2 Emley
Emley
 
10th - NCEL League Cup Fourth RoundReplay
Graham Street Prims
Graham St Prims
1-2 Emley
Emley
 
17th Div2S Yorkshire Main
Yorkshire Main
3-0 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
17th - NCEL Division Two (South)
Yorkshire Main
Yorkshire Main
3-0 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
24th Div2S Graham Street Prims
Graham St Prims
0-2 Kimberley Town
Kimberley Town
 
24th - NCEL Division Two (South)
Graham Street Prims
Graham St Prims
0-2 Kimberley Town
Kimberley Town
 
31st Div2S Brigg Town
Brigg Town
3-1 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
31st - NCEL Division Two (South)
Brigg Town
Brigg Town
3-1 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
April
April
7th Div2S Graham Street Prims
Graham St Prims
4-1 Kiveton Park
Kiveton Park
 
7th - NCEL Division Two (South)
Graham Street Prims
Graham St Prims
4-1 Kiveton Park
Kiveton Park
 
14th Div2S Retford Town
Retford Town
3-0 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
14th - NCEL Division Two (South)
Retford Town
Retford Town
3-0 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
18th Div2S Blidworth Welfare
Blidworth Welfare
2-4 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
18th - NCEL Division Two (South)
Blidworth Welfare
Blidworth Welfare
2-4 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
21st Div2S Graham Street Prims
Graham St Prims
3-1 Stocksbridge Works
Stocksbridge Works
 
21st - NCEL Division Two (South)
Graham Street Prims
Graham St Prims
3-1 Stocksbridge Works
Stocksbridge Works
 
23rd Div2S Wombwell Sports Association
Wombwell SA
0-3 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
23rd - NCEL Division Two (South)
Wombwell Sports Association
Wombwell SA
0-3 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
25th Div2S Graham Street Prims
Graham St Prims
3-2 Blidworth Welfare
Blidworth Welfare
 
25th - NCEL Division Two (South)
Graham Street Prims
Graham St Prims
3-2 Blidworth Welfare
Blidworth Welfare
 
28th Div2S Stocksbridge Works
Stocksbridge Works
1-2 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
28th - NCEL Division Two (South)
Stocksbridge Works
Stocksbridge Works
1-2 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
May
May
2nd DDSF Carriage & Wagon Welfare
Carriage & Wagon Welfare
0-1 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
2nd - Derbyshire Divisional Cup South Final
Carriage & Wagon Welfare
Carriage & Wagon Welfare
0-1 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
(at MBL)
(at MBL)
5th Div2S Kiveton Park
Kiveton Park
0-3 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
5th - NCEL Division Two (South)
Kiveton Park
Kiveton Park
0-3 Graham Street Prims
Graham St Prims
 
9th Div2S Graham Street Prims
Graham St Prims
2-0 Oakham United
Oakham United
 
9th - NCEL Division Two (South)
Graham Street Prims
Graham St Prims
2-0 Oakham United
Oakham United
 

Tables

NCEL Premier Division P Pts +/-
1 Spalding United 34 48 33
2 Arnold 34 47 45
3 Emley 34 47 27
4 Alfreton Town 34 42 24
5 Eastwood Town 34 41 26
6 Ilkeston Town 34 39 11
7 Guiseley 34 39 6
8 Guisborough Town 34 38 4
9 Thackley 34 34 7
10 Winterton Rangers 34 33 6
11 Belper Town 34 32 1
12 Boston Town 34 32 -11
13 Sutton Town 34 27 -27
14 Appleby Frodingham 34 25 -24
15 Mexborough Town 34 24 -34
16 Bridlington Trinity 34 23 -20
17 Heanor Town 34 23 -37
18 Bentley Victoria Welfare 34 18 -37
NCEL Division One (North) P Pts +/-
P Pontefract Collieries 26 39 19
2 Rowntree Mackintosh 26 34 16
3 Farsley Celtic 26 30 18
4 Bradley Rangers 26 30 -1
5 Ossett Albion 26 29 14
6 Garforth Miners 26 28 12
7 Harrogate Town 26 28 12
8 Scarborough Res 26 25 -1
9 North Ferriby United 26 24 -2
10 York Railway Institute 26 24 -10
11 Bridlington Town 26 23 -20
12 Hatfield Main 26 19 -7
13 Liversedge 26 17 -24
14 Ossett Town 26 14 -26
NCEL Division One (South) P Pts +/-
1 Borrowash Victoria 26 39 37
P Denaby United 26 36 30
3 Woolley Miners Welfare 26 34 28
4 Lincoln United 26 30 10
5 Sheffield 26 30 6
6 Maltby Miners Welfare 26 29 7
7 BSC Parkgate 26 27 0
8 Staveley 26 25 7
9 Hallam 26 23 -11
10 Frecheville CA 26 22 -15
11 Arnold Kingswell 26 21 -14
12 Long Eaton United 26 21 -15
13 Norton Woodseats 26 14 -36
14 Harworth Colliery Institute 26 13 -34
NCEL Division Two (North) P Pts +/-
P Harrogate Railway Athletic 26 44 49
P Armthorpe Welfare 26 39 22
P Yorkshire Amateur 26 35 21
P Selby Town 26 31 18
P Phoenix Park (BFD) 26 31 13
P Pickering Town 26 28 2
P Fryston Colliery Welfare 26 26 7
P Thorne Colliery 26 26 2
P Grimethorpe Miners Welfare 26 25 -1
P Hall Road Rangers 26 18 -21
P Collingham 26 16 -21
P Pilkington Recreation 26 15 -22
P Tadcaster Albion 26 15 -33
14 Brook Sports 26 15 -36
NCEL Division Two (South) P Pts +/-
P Retford Town 24 39 41
P Kimberley Town 24 36 18
P Graham Street Prims 24 33 21
P Brigg Town 24 32 14
P Oakham United 24 27 16
P Yorkshire Main 24 27 7
P Worsbrough Bridge Miners Welfare 24 27 5
P Wombwell Sports Association 24 20 -9
P Blidworth Welfare 24 19 -20
P Kiveton Park 24 18 -10
P Stocksbridge Works 24 17 -4
12 Retford Rail 24 14 -26
13 Sutton Trinity 24 3 -53
NCEL Reserve Division P Pts +/-
1 Emley Res 30 45 53
2 Thackley Res 30 45 43
3 Farsley Celtic Res 30 41 25
4 Garforth Miners Res 30 40 26
5 Guiseley Res 30 36 22
6 Yorkshire Amateur Res 30 36 12
7 Harrogate Town Res 30 35 14
8 Fryston Colliery Welfare Res 30 33 3
9 Ossett Albion Res 30 29 8
10 Pontefract Collieries Res 30 29 3
11 Ossett Town Res 30 29 -10
12 Woolley Miners Welfare Res 30 25 -20
13 Harrogate Railway Athletic Res 29 17 -21
14 Hall Road Rangers Res 29 16 -30
15 Tadcaster Albion Res 30 12 -72
16 Collingham Res 30 10 -56

Click here for more details