| Matches | Friendlies | Season 2020/21

Friendlies Fixtures for

Saturday 1st August, 2020
Friendlies
Boroughbridge
Boroughbridge
2-1 Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
Bottesford Town
Bottesford TownRobbie Leaning 13
1-1
HT: 1-0
Louth Town
Louth TownUnknown 56
Brigg Town
Brigg TownReece Moody 27
1-4
HT: 1-1
Newark Town
Newark TnUnknown 45, 52, 71pen, 84
Campion
Campion
6-4 Beeston St Anthony's
Beeston St Ant's
Clipstone
ClipstoneJack Warwick 39
1-6
HT: 1-4
AFC Mansfield
AFC MansfieldBenjamin Algar 19, 25
Ross Duggan 28, 31
Owen Clarke 75
Morgan James 82pen
East Hull
East Hull
1-1 Goole AFC
Goole AFC
Eccleshill United
Eccleshill United
3-2 Steeton
Steeton
Pontefract Collieries
Pontefract CollieriesUnknown 66, 68
2-3
HT: 0-1
Rossington Main
Rossington MainJordan Buckham 45
Monosse Kianga 62
Jack Watson 74
Yorkshire Amateur
Yorkshire AmateurUnknown 26og
Casey Stewart 32
Ashley Flynn 41
Harrison Blakey 80
4-4
HT: 3-0
Nostell Miners Welfare
Nostell Miners WelfareAshley Austin 74
Brett Smith 90pen
Harvey Booth 105
Amir Berchil 115pen
(Four quarters of thirty minutes each)
Tuesday 4th August, 2020
Friendlies
Dronfield Town
Dronfield Town
0-2
HT: 0-1
Clay Cross Town
Clay Cross TownMontelle Kamara 26
Lewis Macaskill 78
Garforth Town
Garforth TownDramane Coulibaly 65
1-3
HT: 0-2
Scarborough Athletic
Scarborough AthleticNathan Cartman 12
Michael Coulson 13
Brandon Smalley 57
Hall Road Rangers
Hall Road RangersNathan Walker 45
Sam Robinson 50, 80
3-0
HT: 1-0
Hedon United
Hedon Utd
Rainworth Miners Welfare
Rainworth MWAdy Harris 8
1-4
HT: 1-0
AFC Mansfield
AFC MansfieldMatthew Wilson 53
Luke Walker 57
Jack Harrison 64
Ross Duggan 86
Retford United
Retford UnitedKosi Nwobi 59
Brandon Kane 64
2-1
HT: 0-0
Swallownest
SwallownestRichard Williams 61
Thackley
ThackleyBen Grech-Brooksbank 77
1-1
HT: 0-1
Barnoldswick Town
Barnoldswick TownUnknown 26
Wednesday 5th August, 2020
Friendlies
Carlton Athletic
Carlton AthleticUnknown 28pen, 50
2-2
HT: 1-0
Emley AFC
Emley AFCBradley Hennessey 53
Edward Busfield 64
Grimsby Borough
Grimsby BoroughHarry Burke 55
Jack Bradbury 76
2-1
HT: 0-0
Frickley Athletic
Frickley AthleticJack Smith 75
Hall Green United
Hall Green Utd
7:00pm Athersley Recreation
Athersley Recreation
North Ferriby
North FerribyDaniel East 26
1-1
HT: 1-0
South Cave United
South Cave UtdMax Brocklesby 79
Retford FC
Retford FCZach Casburn 52pen
Unknown 60
2-2
HT: 0-0
Goole AFC
Goole AFCAnees Younis 46, 49
Thursday 6th August, 2020
Friendlies
Field
Field
7:30pm Eccleshill United
Eccleshill United
Tadcaster Magnets
Tadcaster Magnets
6:45pm Garforth Town
Garforth Town
Friday 7th August, 2020
Friendlies
Keelby United
Keelby United
7:00pm Winterton Rangers
Winterton Rangers
Saturday 8th August, 2020
Friendlies
Bridlington Town
Bridlington Town
3:00pm Gainsborough Trinity
Gainsborough Trinity
Eccleshill United
Eccleshill United
3:00pm FC United of Manchester
FC Utd of Manchester
Epworth Town Colts
Epworth Town Colts
3:00pm Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
3:00pm Immingham Town
Immingham Town
Horbury Town
Horbury Tn
1:00pm Athersley Recreation
Athersley Recreation
Knaresborough Town
Knaresborough Town
2:00pm Pickering Town
Pickering Town
North Ferriby
North Ferriby
3:00pm Bottesford Town
Bottesford Town
Prestwich Heys
Prestwich Heys
3:00pm Silsden
Silsden
Rossington Main
Rossington Main
3:00pm Maltby Main
Maltby Main
Selby Town
Selby Town
3:00pm Westella & Willerby
Westella & Willerby
Shirebrook Town
Shirebrook Town
3:00pm AFC Mansfield
AFC Mansfield
Thackley
Thackley
2:00pm Nostell Miners Welfare
Nostell Miners Welfare
Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
3:00pm Scarborough Athletic
Scarborough Athletic
Monday 10th August, 2020
Friendlies
Emley AFC
Emley AFC
7:30pm Penistone Church
Penistone Church
Tuesday 11th August, 2020
Friendlies
AFC Mansfield
AFC Mansfield
7:45pm Sheffield
Sheffield
Eccleshill United
Eccleshill United
7:30pm Ossett United
Ossett United
Garforth Town
Garforth Town
7:30pm Old Malton St Mary's
Old Malton St Mary's
Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
7:45pm Thackley
Thackley
Ilkley Town
Ilkley Tn
7:30pm Silsden
Silsden
Parkgate
Parkgate
7:15pm Oughtibridge
Oughtibridge
Selby Town
Selby Town
7:45pm Pickering Town
Pickering Town
Thorne Colliery
Thorne Colliery
7:45pm Hemsworth Miners Welfare
Hemsworth Miners Welfare
Wednesday 12th August, 2020
Friendlies
Athersley Recreation
Athersley Recreation
7:00pm Jubilee Sports
Jubilee Sports
Bridlington Town
Bridlington Town
7:30pm Beverley Town
Beverley Tn
Epworth Town Colts
Epworth Town Colts
7:00pm Winterton Rangers
Winterton Rangers
Grimsby Borough
Grimsby Borough
7:30pm Brigg Town
Brigg Town
Liversedge
Liversedge
7:30pm Horbury Town
Horbury Tn
Maltby Main
Maltby Main
7:30pm Ecclesfield Red Rose
Ecclesfield Red Rose
Rainworth Miners Welfare
Rainworth MW
7:45pm Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
Swallownest
Swallownest
7:30pm Swallownest U21s
Swallownest U21s
Thursday 13th August, 2020
Friendlies
Garforth Town
Garforth Town
7:30pm Dringhouses
Dringhouses
Tadcaster Magnets
Tadcaster Magnets
6:45pm Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
Friday 14th August, 2020
Friendlies
Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
7:30pm Athersley Recreation
Athersley Recreation
(NHS Cup)
Saturday 15th August, 2020
Friendlies
Appleby Frodingham
Appleby Frodingham
3:00pm Winterton Rangers
Winterton Rangers
Athersley Recreation
Athersley Recreation
3:00pm North Gawber Colliery
North Gawber Colliery
Bridlington Town
Bridlington Town
3:00pm Thorne Colliery
Thorne Colliery
Eccleshill United
Eccleshill United
3:00pm Pontefract Collieries
Pontefract Collieries
Frickley Athletic
Frickley Athletic
3:00pm Barton Town
Barton Town
Gainsborough Trinity
Gainsborough Trinity
3:00pm Grimsby Borough
Grimsby Borough
Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
3:00pm AFC Mansfield
AFC Mansfield
Handsworth
Handsworth
3:00pm Rainworth Miners Welfare
Rainworth MW
Hyde United
Hyde United
3:00pm Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
Jubilee
Jubilee
3:00pm Swallownest
Swallownest
Liversedge
Liversedge
3:00pm Irlam
Irlam
Newark
Newark
3:00pm Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
North Ferriby
North Ferriby
3:00pm Cleethorpes Town
Cleethorpes Town
Northallerton Town
Northallerton Town
3:00pm Knaresborough Town
Knaresborough Town
Ossett United
Ossett United
3:00pm Maltby Main
Maltby Main
Penistone Church
Penistone Church
3:00pm Sheffield
Sheffield
Selby Town
Selby Town
3:00pm Goole AFC
Goole AFC
Shelley
Shelley
2:00pm Emley AFC
Emley AFC
Silsden
Silsden
3:00pm Mossley
Mossley
Thackley
Thackley
3:00pm Campion
Campion
Wakefield
Wakefield
2:00pm Nostell Miners Welfare
Nostell Miners Welfare
Worksop Town
Worksop Town
3:00pm Parkgate
Parkgate
Monday 17th August, 2020
Friendlies
Penistone Church
Penistone Church
7:30pm Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
Tuesday 18th August, 2020
Friendlies
Athersley Recreation
Athersley Recreation
7:30pm Ossett United
Ossett United
Bridlington Town
Bridlington Town
7:30pm North Ferriby
North Ferriby
Ecclesfield Red Rose
Ecclesfield Red Rose
7:45pm Parkgate
Parkgate
(ko tbc)
Hemsworth Miners Welfare
Hemsworth Miners Welfare
7:45pm Belper Town
Belper Town
Liversedge
Liversedge
7:30pm Horsforth
Horsforth
Maltby Main
Maltby Main
7:30pm Brighouse Town
Brighouse Town
Selby Town
Selby Town
7:45pm Pontefract Collieries
Pontefract Collieries
Silsden
Silsden
7:30pm Clitheroe
Clitheroe
Tadcaster Albion
Tadcaster Albion
7:45pm Knaresborough Town
Knaresborough Town
Thackley
Thackley
7:45pm Emley AFC
Emley AFC
Wednesday 19th August, 2020
Friendlies
Athersley Recreation
Athersley Recreation
7:00pm Beeston St Anthony's
Beeston St Ant's
Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
7:30pm Barton Town
Barton Town
Houghton Main
Houghton Main
7:45pm Swallownest
Swallownest
Ollerton Town
Ollerton Town
7:45pm Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
7:45pm Hunslet Club
Hunslet Club
(ko and venue tbc)
Thursday 20th August, 2020
Friendlies
Shelley
Shelley
7:30pm Penistone Church
Penistone Church
Friday 21st August, 2020
Friendlies
Hemsworth Miners Welfare
Hemsworth Miners Welfare
7:45pm Ossett United
Ossett United
(Steve Kelly Memorial)
Saturday 22nd August, 2020
Friendlies
Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
3:00pm Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
Athersley Recreation
Athersley Recreation
3:00pm Stocksbridge Park Steels
Stocksbridge PS
Barnoldswick Town
Barnoldswick Town
3:00pm Silsden
Silsden
Barton Town
Barton Town
1:00pm Cleethorpes Town
Cleethorpes Town
Bridlington Town
Bridlington Town
2:00pm Belper Town
Belper Town
Dinnington Town
Dinnington Town
3:00pm Maltby Main
Maltby Main
Eccleshill United
Eccleshill United
3:00pm Farsley Celtic
Farsley AFC
Emley AFC
Emley AFC
3:00pm Worksop Town
Worksop Town
Grimsby Borough
Grimsby Borough
3:00pm Boston Town
Boston Town
Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
3:00pm Keelby United
Keelby United
Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
12:30pm Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
Knaresborough Town
Knaresborough Town
3:00pm North Ferriby
North Ferriby
Parkgate
Parkgate
2:00pm Renishaw
Renishaw
Pickering Town
Pickering Town
2:00pm Nostell Miners Welfare
Nostell Miners Welfare
Pontefract Collieries
Pontefract Collieries
3:00pm AFC Mansfield
AFC Mansfield
Selby Town
Selby Town
3:00pm Thorpe United
Thorpe Utd
Stockton Town
Stockton Tn
3:00pm Liversedge
Liversedge
Swallownest
Swallownest
3:00pm Clay Cross Town
Clay Cross Town
Winterton Rangers
Winterton Rangers
3:00pm Lincoln United
Lincoln United
Monday 24th August, 2020
Friendlies
Penistone Church
Penistone Church
7:30pm Ossett United
Ossett United
Tuesday 25th August, 2020
Friendlies
Athersley Recreation
Athersley Recreation
7:30pm Parkgate
Parkgate
Campion
Campion
7:45pm Knaresborough Town
Knaresborough Town
Eccleshill United
Eccleshill United
7:30pm Brighouse Town
Brighouse Town
Garforth Town
Garforth Town
7:45pm Worksop Town
Worksop Town
Harworth Colliery
Harworth Colliery
7:45pm AFC Mansfield
AFC Mansfield
Hemsworth Miners Welfare
Hemsworth Miners Welfare
7:45pm Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
Liversedge
Liversedge
7:45pm Ramsbottom United
Ramsbottom Utd
Oxenhope Recreation
Oxenhope Recreation
7:00pm Silsden
Silsden
Thackley
Thackley
7:45pm Steeton
Steeton
Winterton Rangers
Winterton Rangers
7:30pm Cleethorpes Town
Cleethorpes Town
Wednesday 26th August, 2020
Friendlies
Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
7:45pm Houghton Main
Houghton Main
Athersley Recreation
Athersley Recreation
7:00pm Dodworth Miners Welfare
Dodworth MW
Barton Town
Barton Town
7:00pm Beverley Town
Beverley Tn
Handsworth
Handsworth
7:45pm North Gawber Colliery
North Gawber Colliery
Swallownest
Swallownest
7:30pm Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
Whitkirk Wanderers
Whitkirk Wanderers
6:30pm Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
Thursday 27th August, 2020
Friendlies
Golcar United
Golcar United
7:30pm Eccleshill United
Eccleshill United
Nostell Miners Welfare
Nostell Miners Welfare
7:30pm Garforth Town
Garforth Town
(ko tbc)
Friday 28th August, 2020
Friendlies
Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
7:30pm Bottesford Town
Bottesford Town
Handsworth
Handsworth
7:45pm Dronfield Town
Dronfield Town
Penistone Church
Penistone Church
7:30pm Brighouse Town
Brighouse Town
Saturday 29th August, 2020
Friendlies
AFC Mansfield
AFC Mansfield
3:00pm Swallownest
Swallownest
Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
3:00pm Newark Town
Newark Tn
Bridlington Town
Bridlington Town
3:00pm Frickley Athletic
Frickley Athletic
Cleethorpes Town
Cleethorpes Town
P-P Grimsby Borough
Grimsby Borough
Liversedge
Liversedge
3:00pm Tadcaster Albion
Tadcaster Albion
North Ferriby
North Ferriby
3:00pm Gainsborough Trinity
Gainsborough Trinity
Ollerton Town
Ollerton Town
2:00pm Nostell Miners Welfare
Nostell Miners Welfare
Parkgate
Parkgate
2:00pm LIV Supplies
LIV Supplies
Retford FC
Retford FC
3:00pm Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
Selby Town
Selby Town
3:00pm Knaresborough Town
Knaresborough Town
Silsden
Silsden
2:00pm Padiham
Padiham
Thackley
Thackley
3:00pm Guiseley
Guiseley
(provisional)
Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
3:00pm Emley AFC
Emley AFC
Tuesday 1st September, 2020
Friendlies
Liversedge
Liversedge
7:30pm Field
Field
(Provisional)
Parkgate
Parkgate
7:15pm Worksop Town U21s
Worksop Tn U21s
Swallownest
Swallownest
7:30pm Stocksbridge Park Steels
Stocksbridge PS
Thackley
Thackley
7:45pm Colne
Colne
(provisional)
Wednesday 2nd September, 2020
Friendlies
Dodworth Miners Welfare
Dodworth MW
P-P Penistone Church
Penistone Church
Handsworth
Handsworth
7:45pm Brighouse Town
Brighouse Town
(Provisional)
Saturday 5th September, 2020
Friendlies
Liversedge
Liversedge
3:00pm Atherton Collieries
Atherton Collieries
(Provisional)
Swallownest
Swallownest
3:00pm Maltby Main
Maltby Main
(Chris Lill Memorial Game, provisional)
Tuesday 8th September, 2020
Friendlies
Liversedge
Liversedge
7:30pm Bradford (Park Avenue)
Bradford (Park Avenue)
(Provisional)