| Matches | FA Vase | Season 2020/21

FA Vase Fixtures for

Sorted by: Round Click here to sort by date.
FA Vase First Round Qualifying
19/9/202018/9AFC Blackpool
John-Joe Morris 42
Knaresborough Town
Knaresborough Town
19/9/202019/9Avro
Martin Pilkington 24
Bottesford Town
Bottesford Town
19/9/202019/9Brigg Town
Brigg TownJames Osborne 36
David Taylor 39
Winterton Rangers
Winterton RangersJosh Walker 35
Will Sutton 38
Matthew Allison 59
19/9/202019/9Burscough
Joshua Quarless 39
Hallam
HallamKieran Watson 60
19/9/202019/9Charnock Richard
Carl Grimshaw 45, 74
Lewis Haydock 86
Barton Town
Barton Town
19/9/202019/9Cheadle Town
Patrick Davin 89pen
Athersley Recreation
Athersley RecreationInnocent Huly 85
19/9/202019/9Crook Town
Jamie Tumilty 81
Albion Sports
Albion Sports
18/9/202019/9Durham City
Thackley
ThackleyLewis Waddington 24
Sebastian Scaroni 29
Ayncric Vidot 40og
Jack Normanton 81
19/9/202019/9Emley AFC
Emley AFCAiden Savory 44
Irlam
Connor Martin 90
19/9/202019/9Garforth Town
Garforth TownJack Lazenby 2
Charlie Marshall 7
Matthew Hughes 39og
Alex Burton 44
Adam Drysdale 86og
Sunderland West End
Andrew Brown 56
19/9/202019/9Goole AFC
Goole AFCNathan Keightley 34, 75
Reagan Waud 45, 48, 62
Reece Fennell 60
Jaydan Sandhu 79
Cheadle Heath Nomads
Richard Tindall 32pen
Dean McGregor 40
Kyle Foley 90
19/9/202019/9Hall Road Rangers
Hall Road RangersSam Robinson 30
Richard Medcalf 48
Barnton
Decklan Hill 13, 34, 79
George Farrelly 26
19/9/202019/9Harrogate Railway Athletic
Harrogate RailwayJoseph Crosby 46
Cleator Moor Celtic
Keiran McGuire 66
19/9/202019/9Hemsworth Miners Welfare
Hemsworth Miners WelfareLayton Swaine 2
Jason Davis 61
Jeff Steven 82
Armthorpe Welfare
Armthorpe WelfareLuke Williams 8
Paul Sherburn 42
19/9/202019/9Holker Old Boys
Elliot Moore 50, 56pen
David Round 87
Eccleshill United
Eccleshill United
19/9/202019/9Litherland Remyca
James Murphy 89pen
Selby Town
Selby TownJoshua Street 34, 61
19/9/202019/9Liversedge
LiversedgeNicky Boshell 5
Joseph Gaughan 32, 75
Handsworth
HandsworthAndrew Gascoigne 38pen
19/9/202019/9Parkgate
ParkgateFrederick Tracey 41
Alex Rippon 61
Bruno Holden 71
Callum Turner 84og
Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
19/9/202019/9Penistone Church
Penistone ChurchAndrew Ring 8
Nathan Emery 59og
Prestwich Heys
Jack Coop 48pen, 68pen
19/9/202019/9Retford FC
Retford FC
Cammell Laird 1907
Colm Lynch 2
Rio Merrifeld 71
19/9/202019/9Rossington Main
Rossington Main
Nostell Miners Welfare
Nostell Miners WelfareAmir Berchil 41
Brett Smith 90
19/9/202019/9Silsden AFC
Silsden AFCLeon Hurles-Brook 21, 55
Antony Brown 26
Garstang
Sam Maddox 90pen
19/9/202019/9St Helens Town
North Ferriby
North FerribyDanny Emerton 27
Danny Buttle 78pen
19/9/202019/9Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
AFC Darwen
19/9/202019/9Swallownest
SwallownestJoe Pearson 64
Ashton Town
FA Vase Second Round Qualifying
10/10/202010/101874 Northwich
Matthew Hooley 28
Jake Parker 49
Aaron Smith 78
Selby Town
Selby Town
11/10/202010/10Barnton
Eden Gumbs 37, 52, 89
George Farrelly 73
Swallownest
Swallownest
10/10/202010/10Borrowash Victoria
Borrowash Victoria
Skegness Town
Skegness TownDaniel Durkin 43
Daniel Trott 50
James Petronzio 57
10/10/202010/10Cammell Laird 1907
Maltby Main
Maltby MainJake Currie 39
Johnathan Williams 75pen
Steven Hopewell 90
10/10/202010/10Campion
Campion
Sunderland Ryhope CW
Robbie Bird 41
Kyle Davis 55
James Ellis 65
Ben Riding 88
10/10/202010/10Cheadle Town
Patrick Davin 26pen, 56, 58, 78
Dronfield Town
Dronfield Town
10/10/202010/10Garforth Town
Garforth TownSam Denton 38
Seaham Red Star
Andrew Johnson 54pen
10/10/202010/10Glasshoughton Welfare
Glasshoughton WelfJoe Milner 86
Irlam
Max Beardsley-Rowell 7
Ryan Lesson 57
Milan Thompson 73
10/10/202010/10Hallam
HallamKieran Watson 51
Iren Wilson 78
Liam Royles 89
Parkgate
ParkgateFrederick Tracey 21
10/10/202010/10Hemsworth Miners Welfare
Hemsworth Miners WelfareJoshua Wright 24
Silas Valladolid-Collins 53
Matthew Hughes 66
Nostell Miners Welfare
Nostell Miners Welfare
17/10/202010/10Liversedge
LiversedgeOliver Fearon 11, 72
Joe Walton 47
Ashton Athletic
Harvey Whyte 5
17/10/202010/10New Mills
Samuel Amankwaa 36
Michael Connor 48pen
Winterton Rangers
Winterton RangersLee Ridley 8
10/10/202010/10North Ferriby
North FerribyLouis Kirk 40
Scott Phillips 75
Daniel East 80pen
Northwich Victoria
Darryl Mason 53
Matthew Birchall 59
10/10/202010/10Penistone Church
Penistone ChurchDaniel Howes 3
Charlie Baird 43
Wythenshawe Amateurs
Shane Islam Deans Mussa 89
10/10/202011/10Silsden AFC
Silsden AFCKhurram Shazad 33, 83
Joseph Mitchell 85
Guisborough Town
Guisborough TownBrandon Holdsworth 12, 43
Sonni Coleman 30, 57, 70
10/10/202017/10Thackley
Thackley
Harrogate Railway Athletic
Harrogate RailwayJoseph Crosby 10
10/10/202017/10Warrington Rylands
Freddie Potter 12
Stephen Milne 48
Kane Drummond 50, 83
Paul Shanley 71, 89
Goole AFC
Goole AFC
FA Vase First Round
31/10/202031/101874 Northwich
Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
31/10/202031/10Abbey Hey
Hemsworth Miners Welfare
Hemsworth Miners Welfare
31/10/202031/10Bridlington Town
Bridlington Town
North Shields
31/10/202031/10Grimsby Borough
Grimsby Borough
Quorn
31/10/202031/10Hallam
Hallam
AFC Blackpool
31/10/202031/10Jarrow
Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
31/10/202031/10Liversedge
Liversedge
Newcastle Benfield
31/10/202031/10Maltby Main
Maltby Main
Newcastle University
31/10/202031/10Penistone Church
Penistone Church
AFC Liverpool
31/10/202031/10Stone Old Alleynians
AFC Mansfield
AFC Mansfield
31/10/202031/10Stourport Swifts
Skegness Town
Skegness Town
31/10/202031/10Wythenshawe Town
North Ferriby
North Ferriby