| Matches | Saturday 10th October, 2020
Toolstation

<

>

Matches on

Saturday 10th October, 2020
FA Vase Second Round Qualifying
1874 Northwich
1874 NorthwichMatthew Hooley 28
Jake Parker 49
Aaron Smith 78
3-0
Att: 180
HT: 1-0
Selby Town
Selby Town
Borrowash Victoria
Borrowash Victoria
0-3
Att: 196
HT: 0-1
Skegness Town
Skegness TownDaniel Durkin 43
Daniel Trott 50
James Petronzio 57
Cammell Laird 1907
Cammell Laird 1907
0-3
Att: 96
HT: 0-1
Maltby Main
Maltby MainJake Currie 39
Johnathan Williams 75pen
Steven Hopewell 90
Campion
Campion
0-4
Att: 90
HT: 0-1
Sunderland Ryhope CW
Sunderland RyhopeRobbie Bird 41
Kyle Davis 55
James Ellis 65
Ben Riding 88
Cheadle Town
Cheadle TnPatrick Davin 26pen, 56, 58, 78
4-0
Att: 141
HT: 1-0
Dronfield Town
Dronfield Town
Garforth Town
Garforth TownSam Denton 38
1-1
Att: 238
HT: 1-0
Seaham Red Star
Seaham Red StarAndrew Johnson 54pen
(Seaham Red Star win 6-5 on penalties)
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton WelfJoe Milner 86
1-3
Att: 116
HT: 0-1
Irlam
IrlamMax Beardsley-Rowell 7
Ryan Lesson 57
Milan Thompson 73
Hallam
HallamKieran Watson 51
Iren Wilson 78
Liam Royles 89
3-1
Att: 300
HT: 0-1
Parkgate
ParkgateFrederick Tracey 21
Hemsworth Miners Welfare
Hemsworth Miners WelfareJoshua Wright 24
Silas Valladolid-Collins 53
Matthew Hughes 66
3-0
Att: 108
HT: 1-0
Nostell Miners Welfare
Nostell Miners Welfare
(at Nostell Miners Welfare FC)
North Ferriby
North FerribyLouis Kirk 40
Scott Phillips 75
Daniel East 80pen
3-2
Att: 300
HT: 1-0
Northwich Victoria
Northwich VictoriaDarryl Mason 53
Matthew Birchall 59
Penistone Church
Penistone ChurchDaniel Howes 3
Charlie Baird 43
2-1
Att: 280
HT: 2-0
Wythenshawe Amateurs
Wythenshawe AmtrsShane Islam Deans Mussa 89
Silsden AFC
Silsden AFCKhurram Shazad 33, 83
Joseph Mitchell 85
3-5
Att: 215
HT: 1-3
Guisborough Town
Guisborough TownBrandon Holdsworth 12, 43
Sonni Coleman 30, 57, 70
Thackley
Thackley
0-1
Att: 181
HT: 0-1
Harrogate Railway Athletic
Harrogate RailwayJoseph Crosby 10
Warrington Rylands
Warrington RylandsFreddie Potter 12
Stephen Milne 48
Kane Drummond 50, 83
Paul Shanley 71, 89
6-0
Att: 117
HT: 1-0
Goole AFC
Goole AFC
NCEL Premier Division
AFC Mansfield
AFC MansfieldJordan Annable 13
Ross Duggan 39, 63
Luke Walker 44
Josh Wilde 79
5-0
Att: 64
HT: 3-0
Athersley Recreation
Athersley Recreation
Bridlington Town
Bridlington TownJoe McFadyen 7, 62
2-1
Att: 295
HT: 1-0
Barton Town
Barton TownNathan Peat 68pen
Grimsby Borough
Grimsby BoroughBrody Robertson 40
James Dean-Atkinson 75
2-1
Att: 158
HT: 1-1
Bottesford Town
Bottesford TownMichael Jones 20
Knaresborough Town
Knaresborough Town
0-2
Att: 162
HT: 0-1
Eccleshill United
Eccleshill UnitedSumaili Cissa 35
Alexander Barnes 90
NCEL Division One
Armthorpe Welfare
Armthorpe WelfareAdam Lee 38
1-3
Att: 161
HT: 1-2
Brigg Town
Brigg TownJack Bowskin 33, 45
James Osborne 68
East Hull
East HullAli Aydemir 2
George Harrison 74
2-2
Att: 42
HT: 1-0
Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge AthleticSam Agar 82
Ben Donoghue 88
Emley AFC
Emley AFCAiden Savory 28
Dominic Riordan 41
Samuel Pashley 65
3-3
Att: 210
HT: 2-2
Rossington Main
Rossington MainJack Watson 23
Jason Stokes 44, 62
Retford FC
Retford FC
0-2
Att: 191
HT: 0-1
Hall Road Rangers
Hall Road RangersChris Murray 40
Richard Medcalf 71

Tables

NCEL Premier Division P Pts +/-
1 Yorkshire Amateur 5 15 16
2 Bridlington Town 6 12 6
3 AFC Mansfield 5 10 12
4 Grimsby Borough 6 10 6
5 Garforth Town 3 9 10
6 Liversedge 3 9 7
7 Maltby Main 4 7 2
8 Barton Town 6 7 -5
9 Penistone Church 3 6 1
10 Hemsworth Miners Welfare 3 6 1
11 Knaresborough Town 5 6 -3
12 Goole AFC 5 6 -8
13 Handsworth 5 5 -1
14 Albion Sports 3 4 3
15 Thackley 4 4 -3
16 Staveley Miners Welfare 2 3 1
17 Silsden AFC 3 3 -4
18 Eccleshill United 4 3 -5
19 Bottesford Town 5 0 -15
20 Athersley Recreation 6 0 -21
NCEL Division One P Pts +/-
1 Emley AFC 6 14 11
2 Campion 4 12 8
3 Winterton Rangers 5 10 7
4 Brigg Town 4 10 5
5 North Ferriby 5 10 5
6 Skegness Town 4 9 4
7 Nostell Miners Welfare 5 9 1
8 Harrogate Railway Athletic 5 8 2
9 Hall Road Rangers 5 8 1
10 Retford FC 5 7 4
11 Parkgate 4 7 -1
12 East Hull 6 7 -6
13 Swallownest 3 6 2
14 Rossington Main 6 5 -3
15 Hallam 3 4 1
16 Armthorpe Welfare 5 3 -5
17 Dronfield Town 5 3 -10
18 Worsbrough Bridge Athletic 5 1 -9
19 Glasshoughton Welfare 4 0 -5
20 Selby Town 5 0 -12

Click here for more details