: Matches : Saturday 15th September, 2012
HomeMatchesBy DaySaturday 15th September, 2012

NCEL Matches By Day

Change Date:

Saturday 15th September, 2012
FA Vase Second Round Qualifying
 Armthorpe Welfare
Paul Ashton 30, 43
Leo Fortune-West 40
3-1Squires Gate
Andy Harvie 11
Att: 68
HT: 3-1
 Ashton Town0-2Parkgate
Nathan Forbes-Swindells 66
Jacob Walters-Lang 90
Att: 29
HT: 0-0
 Askern Villa
Jay Rollins 13
1-3AFC Liverpool
Ryan Wilkinson 21
Anthony Brown 57
John Lawless 84pen
Att: 72
HT: 1-1
 Colne
Paul Fildes 4
1-2Bottesford Town
Danny Boulton 26
Mark La Rocca 54
Att: 68
HT: 1-1
 Congleton Town
Christopher Smith 57, 66, 70
3-0Winterton RangersAtt: 126
HT: 0-0
 Ellistown0-3Shirebrook Town
Christian Harrison 25
Jake Vernon 76pen
Gavin Jackson 80
Att: 57
HT: 0-1
 Esh Winning
Craig Mickle 30, 70
Christopher Smith 63pen, 88pen
4-2Albion Sports
Karl Hall 32
Graeme Sides 49
Att: 43
HT: 1-1
 Greenwood Meadows
Jack Hopper 50, 65
Cashell Walters 58
3-2Teversal
David Cockerill 44
Colin Cockerill 62
Att: 30
HT: 0-1
 Hall Road Rangers
Matthew Fyvie 8
Johnny Slater 12
2-1Chadderton
Mike Burley 16og
Att: 68
HT: 2-1
 Heanor Town
Nathan Benger 4, 64
Richie Holmes 12
Stef Frost 69
4-2Arnold Town
Aaron Large 39, 90pen
Att: 147
HT: 2-1
 Louth Town
Andrew Willoughby 46
1-3Dunkirk
Michael Evans 8
Alex Haughton 30
Ryan Bowen 41
Att: 100
HT: 0-3
 Maine Road
Matthew Warburton 35
Neil Chappell 65
Thomas Bentham 75
Paul Connor 82
4-0Glasshoughton WelfareAtt: 65
HT: 1-0
 Maltby Main0-1
(aet)
AFC Emley
Levi Maturine 117
Att: 47
HT: 0-0
90: 0-0
 Nostell Miners Welfare
Dave Nicholas 58
Warren Redford 87
2-1AFC Blackpool
Ben Waddington 5
Att: 42
HT: 0-1
 Pickering Town
Matthew Turnbull 44
Liam Salt 88pen
Tom Fenwick 90
3-1Team Northumbria
Dean Readman 84og
Att: 137
HT: 1-0
 Pontefract Collieries
James Hicks 90
1-3Cheadle Town
Josh Taylor 30
Alex Monde-Leke 41, 67
Att: 78
HT: 0-2
 Radford0-2Long Eaton United
Matt Savage 30
Shaun Rickford 82
Att: 56
HT: 0-1
 Selby Town
Louis Grant 37
1-5Formby
Emini Adegbenroe 7, 78
Paul Speed 58
Jason Carey 71, 80
Att: 90
HT: 1-1
 Shildon
Ben Christensen 31
Simon Garvie 36, 52
3-2Liversedge
James Rothel 59
Matthew Bugg 84
Att: 100
HT: 2-0
 Thackley
Nicky Matthews 32
Brice Tiani 60
2-0Celtic NationAtt: 63
HT: 1-0
 Yorkshire Amateur0-2South Shields
Lee Bell 1pen
Andrew Barclay 75
Att: 28
HT: 0-1
NCEL Premier Division
 Barton Town Old Boys
Richard Medcalf 65
1-2Worksop Parramore
Lee Thompson 7
Lee Whittington 69
Att: 80
HT: 0-1
 Lincoln Moorlands Railway0-10Scarborough Athletic
Ryan Blott 4, 20, 60, 85
Robert Hawkes 36
Tom Claisse 63, 82
Peter Davison 78
Tom Adams 80
Patrick Miller 90
Att: 140
HT: 0-3
 Retford United
Rob Sanderson 16
1-0Brighouse TownAtt: 122
HT: 1-0
 Staveley Miners Welfare
Tom Jackson 39
Ryan Damms 60
2-2Tadcaster Albion
Ryan Qualter 36
Ryan Williams 62
Att: 112
HT: 1-1
NCEL Division One
 Athersley Recreation
Jason Bentley 61
1-3Eccleshill United
Charlie Flaherty 45, 72
Viktor Balis 82
Att: 79
HT: 0-1
 Grimsby Borough
Andrew Taylor 60
1-0HallamAtt: 37
HT: 0-0
 Hemsworth Miners Welfare
Neil Towler 32
1-1Cleethorpes Town
Daniel Barrett 47pen
Att: 63
HT: 1-0