: Matches : Saturday 20th September, 2008
HomeMatchesBy DaySaturday 20th September, 2008

NCEL Matches By Day

Change Date:

Saturday 20th September, 2008
FA Vase First Round Qualifying
 Dudley Sports0-1Rainworth Miners Welfare
Mark Hales 77pen
Att: 57
HT: 0-0
FA Vase Second Round Qualifying
 AFC Emley
Steve Kenworthy 7, 52
2-6Oldham Town
Darren Scanlan 46
Tom Hughes 68pen
Leon Melia 75, 84
Jonathan Phillips 79, 90
Att: 123
HT: 1-0
 Abbey Hey
Danny Heffernan 38, 90
2-1Parkgate
Richard Lopes 60
Att: 40
HT: 1-0
 Armthorpe Welfare
Henry Sibenge 16
Gary Jones 75, 82pen
3-6
(aet)
Guisborough Town
Martin O'Riordan 14
Richard Storr 44
David Onions 83, 99, 118
Lee Blythway 93
Att: 40
HT: 1-2
90: 3-3
 Bardon Hill Sports
Ben Pollard 62
1-3Teversal
Andy Woodcock 3
Rob Orton 30
Michael Lyall 45
Att: 44
HT: 0-3
 Barton Town Old Boys
Matty McKay 75
1-2
(aet)
Crook Town
Keith Foster 55
Dan Olusoga 115
Att: 136
HT: 0-0
90: 1-1
 Bewdley Town
Jamie Heart 90
1-3Long Eaton United
Alex Steadman 36
Kelvin Mushambi 70
Paul Gamble 78
Att: 134
HT: 0-1
 Birtley Town
Tony Thirkell 31, 43
2-3Scarborough Athletic
Dave Thompson 8
Rob Ellis 47
Scott Phillips 58
Att: 240
HT: 2-1
(at Washington FC)
 Blaby & Whetstone Athletic
Nick Matthews 18
Mark Asman 64
2-6Arnold Town
Nick Hall 8
David Wilkins 59
Martin Carruthers 67, 84, 87
Tian Walton 69
Att: 83
HT: 1-1
 Brodsworth Welfare
Bryan Craig 50
Liam Wilkin 84
Darren Fell 88
3-0Ashton TownAtt: 45
HT: 0-0
 Congleton Town
Ryan Baker 33
Christopher Smith 60
Andy Bostock 68
3-0Maltby MainAtt: 102
HT: 1-0
 Eccleshill United0-1Bedlington Terriers
Brian Dodsworth 85
Att: 53
HT: 0-0
 Hall Road Rangers
Paul Palmer 22pen
1-4Ryton
Liam McBride 11
Glen Reay 62
Marc Walton 84, 89
Att: 68
HT: 1-1
 Hallam
Robert Ward 20
Richard Patterson 81
James Tevendale 87
3-2Winsford United
Phil Mason 50
John Riley 67
Att: 58
HT: 1-0
 Hebburn Town
Martin Urwin 43
1-2
(aet)
Tadcaster Albion
James Bonarius 55pen
Brad Dowling 93
Att: 47
HT: 1-0
90: 1-1
 Leeds Carnegie
Scott McGrory 25, 62
Andy Cooper 40
3-0Brandon UnitedAtt: 58
HT: 2-0
 Lincoln Moorlands Railway
Stuart Hanson 27
1-5Diss Town
Brendan Foley 33
George Wilson 36
Adrian Hayes 39pen
Daniel McKail 74
Ben Deacon 87
Att: 49
HT: 1-3
 Mickleover Sports
Karl Ashton 60
1-2Biddulph Victoria
David Smith 17pen
Carl Everall 48
Att: 71
HT: 0-1
 Nostell Miners Welfare
David Watts 47
Paul Bedford 86
2-1Poulton Victoria
Kevin Davis 58
Att: 64
HT: 0-0
 Penrith
Michael Reed 15
Wayne Robertson 85
2-0Dinnington TownAtt: 75
HT: 1-0
 Rossington Main
Lee Holmes 4, 67pen
2-0Daisy HillAtt: 50
HT: 1-0
 Selby Town
Bruno Holden 2, 33, 42pen
Sean Gorman 34, 78
5-1Seaham Red Star
Steve Winspear 64pen
Att: 127
HT: 4-0
 Thornaby
Paul Vickers 44
Dean Fox 52, 99
Thomas Burke 72
4-5
(aet)
Thackley
Gary Cotton 54pen
Craig McGuinness 56
Lincoln Donaldson 89
Ross Daley 95
Martin Brissett 109
Att: 38
HT: 1-0
90: 3-3
 Worsbrough Bridge Athletic
Lee Garside 80
1-3Ramsbottom United
Andy Dawson 56
Jon Stephenson 64
Chris Jones 74
Att: 52
HT: 0-0
 Yorkshire Amateur0-7Shildon
Lee Chapman 11, 21, 75
Peter Watling 24, 30, 83
Warren Byrne 40
Att: 80
HT: 0-5
NCEL League Cup First Round
 Bottesford Town
Phil Jackman 40
Carl Derbyshire 43
Danny Brooks 75, 90
John Baross 79
5-1Glasshoughton Welfare
Darrell Jenkinson 33
Att: 57
HT: 2-1
NCEL Premier Division
 Liversedge
Stephen Hollingworth 15
Luke Sherman 75
2-1Bridlington Town
Chibuzor Chilaka 40
Att: 95
HT: 1-1
 Pickering Town
Liam Salt 61
1-1Winterton Rangers
Greg Archer 43
Att: 111
HT: 0-1
NCEL Division One
 Askern Villa
Mark Vickerage 61
Daniel Taylor 79
2-0Grimsby BoroughAtt: 37
HT: 0-0
 Hemsworth Miners Welfare
Graham Phillips 8
1-0Brighouse TownAtt: 169
HT: 1-0