: Matches : Saturday 24th September, 2011
HomeMatchesBy DaySaturday 24th September, 2011

NCEL Matches By Day

Change Date:

Saturday 24th September, 2011
FA Vase Second Round Qualifying
 Armthorpe Welfare
Joe Lumsden 21, 87
Henry Sibenge 25, 40pen
Adam Lee 38, 65, 69, 81
Aaron Jones 56
Chris Davies 58
10-0Kinsley BoysAtt: 52
HT: 4-0
 Arnold Town
Liam Garner 13, 62
Mark Schofield 21
Mitchell Slawson 37
Luke Smithson 49
Martin Carruthers 69
6-2Calverton Miners Welfare
Nathan Lovatt 54
Cory Johnson 90
Att: 110
HT: 3-0
 Askern Villa
Mark Vickerage 63pen
1-0Hall Road RangersAtt: 35
HT: 0-0
 Dinnington Town
Danny Reet 49
Dachi Khutshishvili 72
2-0Grimsby BoroughAtt: 38
HT: 0-0
 Glasshoughton Welfare
Liam Radford 25, 60
Nathan Dixon 30, 75
Paul Sykes 35
Adam Martin 80og
6-0Bottesford TownAtt: 73
HT: 3-0
 Hemsworth Miners Welfare
Jon Impey 1
1-3Barton Town Old Boys
Gareth Owen 44
Rob McDermid 45
Gareth Barlow 70
Att: 76
HT: 1-2
 Liversedge
Andrew Shuttleworth 47
Nathan Cartman 96
2-3
(aet)
AFC Emley
Sean Hazelden 10
Mark Stuart 92
David Heagney 102
Att: 124
HT: 0-1
90: 1-1
 Long Eaton United
Josh Barker 38og
1-1Lincoln Moorlands Railway
Tom Bachelor 34
Att: 64
HT: 1-1
(Replay: Wednesday 28th September, 7.45pm)
 Pickering Town
Joel Ramm 62
1-2Thackley
Dean Walters 3
Nicky Matthews 22
Att: 102
HT: 0-2
 Pontefract Collieries
James Hicks 90
1-1
(aet)
Nostell Miners Welfare
Ernest Boafo 41
Att: 69
HT: 0-1
90: 1-1
(Replay: Tuesday 27th September, 7.45pm)
 Rossington Main
Antonio Kennedy 13og
1-2Eccleshill United
Andy Howland 25
Matthew Moore 82
Att: 60
HT: 1-1
 Scarborough Athletic
Ryan Blott 7
Bill Law 17
Curtis Bernard 19
Gary Hepples 22
Ant Lynam 90
5-1Worsbrough Bridge Athletic
Matty Roberts 4
Att: 408
HT: 4-1
 Selby Town
Craig Heard 54, 63
2-1Winterton Rangers
Liam Wilkin 3
Att: 90
HT: 0-1
 Shirebrook Town
Julian Topliss 57
1-3Glossop North End
Kelvin Lugsden 45
Sam Hind 78
Daley Rothwell 82
Att: 184
HT: 0-1
 Teversal
Greg Tobin 8
1-3Blackwell Miners Welfare
Lanzel Reid 9
Chris Atkins 49
Aaron Large 78
Att: 54
HT: 1-1
NCEL Premier Division
 Maltby Main0-2Brighouse Town
Danny Nadiole 1, 9
Att: 32
HT: 0-2
 Parkgate
Adam Shepherd 3
Gareth Clayton 80
Danny Barlow 90
3-3Tadcaster Albion
Daniel Gray 20, 81
Ryan Qualter 23
Att: 74
HT: 1-2
 Staveley Miners Welfare
Jordan Eagers 59
1-1Retford United
Barry Payne 62
Att: 162
HT: 0-0
NCEL Division One
 Louth Town0-2Handsworth
Scott Bates 14
Tom Roebuck 21
Att: 66
HT: 0-2
 Worksop Parramore
Lee Thompson 72
1-2Albion Sports
Jordan Missin 52pen
Tony Vento 86
Att: 39
HT: 0-0
 Yorkshire Amateur
Nathan Thomas 22, 35
Joe Mitchell 33
John Cullen 42
Justin Bowler 61
Dennis Katoro 70
6-0Appleby FrodinghamAtt: 23
HT: 4-0