| Matches | Saturday 11th October, 2003
Toolstation

<

>

Matches on

Saturday 11th October, 2003
FA Cup Third Round Qualifying
Buxton
Buxton
2-1 Radcliffe Borough
Radcliffe Borough
Eastwood Town
Eastwood Town
1-1 Stocksbridge Park Steels
Stocksbridge PS
Gedling Town
Gedling Town
0-1 Stalybridge Celtic
Stalybridge Celtic
Newcastle Town
Newcastle Tn
1-1 Ossett Albion
Ossett Albion
Shirebrook Town
Shirebrook Town
1-3 Shildon
Shildon
NCEL Premier Division
Armthorpe Welfare
Armthorpe Welfare
0-2 Sheffield
Sheffield
Arnold Town
Arnold Town
1-2 Eccleshill United
Eccleshill United
Borrowash Victoria
Borrowash Victoria
1-2 Brigg Town
Brigg Town
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton Welf
1-4 Liversedge
Liversedge
Goole AFC
Goole AFC
5-0 Brodsworth Welfare
Brodsworth Welfare
Hallam
Hallam
1-3 Glapwell
Glapwell
Pickering Town
Pickering Town
2-0 Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
Thackley
Thackley
2-1 Mickleover Sports
Mickleover Sports
NCEL Division One
Carlton Town
Carlton Town
2-1 Tadcaster Albion
Tadcaster Albion
Garforth Town
Garforth Town
2-0 Worsbrough Bridge Miners Welfare
Worsbro Bridge MW
Long Eaton United
Long Eaton United
0-0 Winterton Rangers
Winterton Rangers
Maltby Main
Maltby Main
3-2 Rossington Main
Rossington Main
Pontefract Collieries
Pontefract Collieries
2-1 South Normanton Athletic
South Normanton Athletic
Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
1-3 Parkgate
Parkgate
Sutton Town
Sutton Town
3-1 Hall Road Rangers
Hall Road Rangers
Yorkshire Amateur
Yorkshire Amateur
1-1 Lincoln Moorlands
Lincoln Moorlands
NCEL Division Two
Eccleshill United Res
Eccleshill United Res
3-0 Thackley Res
Thackley Res
Harrogate Railway Athletic Res
Harrogate RA Res
3-0 Garforth Town Res
Garforth Town Res
Tadcaster Albion Res
Tadcaster Albion Res
1-8 Ossett Albion Res
Ossett Albion Res

Tables

NCEL Premier Division P Pts +/-
1 Selby Town 11 24 16
2 Brigg Town 11 19 7
3 Hallam 10 19 6
4 Goole AFC 11 18 10
5 Sheffield 10 18 5
6 Pickering Town 8 17 9
7 Thackley 12 17 -2
8 Eccleshill United 12 16 -7
9 Glapwell 9 15 6
10 Ossett Albion 6 14 6
11 Eastwood Town 8 13 2
12 Liversedge 8 10 2
13 Buxton 6 10 2
14 Mickleover Spts 9 10 -3
15 Glasshoughton Welfare 10 10 -5
16 Armthorpe Welfare 9 10 -10
17 Harrogate Railway Athletic 11 9 -10
18 Borrowash Victoria 9 7 -7
19 Brodsworth Welf 11 7 -18
20 Arnold Town 11 6 -9
NCEL Division One P Pts +/-
1 Long Eaton United 8 19 7
2 Sutton Town 8 16 9
3 Yorkshire Amateur 9 16 6
4 Carlton Town 9 16 0
5 Maltby Main 8 15 7
6 Rossington Main 9 15 0
7 Garforth Town 10 14 3
8 Lincoln Moorlands 8 13 7
9 Shirebrook Town 5 10 4
10 Hall Road Rangers 7 10 1
11 Pontefract Collieries 9 10 -4
12 Gedling Town 5 9 4
13 Parkgate 9 8 -5
14 Worsbrough Bridge MW 10 8 -6
15 Sth Normanton 10 7 -11
16 Staveley MW 8 6 -6
17 Winterton Rangers 8 6 -7
18 Tadcaster Albion 8 4 -9
NCEL Division Two P Pts +/-
1 Harrogate Railway Athletic Res 5 15 22
2 Liversedge Res 5 12 12
3 Ossett Albion Res 6 11 6
4 Emley Res 4 10 15
5 Garforth Town Res 4 7 10
6 Goole AFC Res 4 7 4
7 Pickering Tn Res 4 7 0
8 Thackley Res 6 7 -6
9 Yorkshire Amateur Res 5 3 -11
10 Eccleshill United Res 6 3 -13
11 Pontefract Collieries Res 5 2 -11
12 Tadcaster Albion Res 6 1 -28

Click here for more details