| Matches | Saturday 13th October, 2007

<

>

Matches on

Saturday 13th October, 2007
FA Cup Third Round Qualifying
Chasetown
ChasetownDaniel Smith 65
Karl Edwards 80
2-0Att: 604HT: 0-0 Rainworth Miners Welfare
Rainworth MW
Att: 604
HT: 0-0
Dinnington Town
Dinnington TownSimon Mirfin 77
1-7Att: 518HT: 0-4 Bradford Park Avenue
Bradford Park AveLincoln Adams 26
Ben Jones 33
Paul Gedman 39, 81
Chris Gaghan 43, 46
Ross Clegg 74
Att: 518
HT: 0-4
Glapwell
Glapwell
0-3Att: 163HT: 0-0 Corby Town
Corby TnLiam Daly 54
Darren Lynch 66
Steve Diggen 82
Att: 163
HT: 0-0
North Riding Senior Cup First Preliminary Round
Kirkbymoorside
Kirkbymoorside
0-2Att: 347HT: 0-2 Scarborough Athletic
Scarborough AthCraig Hogg 8, 37
Att: 347
HT: 0-2
NCEL Premier Division
Eccleshill United
Eccleshill United
0-2Att: 78HT: 0-1 Liversedge
LiversedgeDarryl Leach 44
Nicky Boshell 60pen
Att: 78
HT: 0-1
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton WelfJulien Wilkes 45pen
Chris Coupe 89
2-0Att: 40HT: 1-0 Lincoln Moorlands Railway
Lincoln Moorlands
Att: 40
HT: 1-0
Mickleover Sports
Mickleover SptsJamie Barrett 46
1-1Att: 38HT: 0-0 Maltby Main
Maltby MainAndrew Jones 76
Att: 38
HT: 0-0
Parkgate
ParkgateSteve Ward 2, 60
2-2Att: 25HT: 1-2 Long Eaton United
Long Eaton UnitedMatthew McCaul 38pen
Alex Steadman 45
Att: 25
HT: 1-2
Pickering Town
Pickering TownMark Swales 43
Richard Whitfield 45
2-1Att: 64HT: 2-0 Hallam
HallamRobert Cam 73
Att: 64
HT: 2-0
Selby Town
Selby TownBruno Holden 18
1-3Att: 88HT: 1-3 Thackley
ThackleyBen O'Melia 1, 38
Danny Forrest 40
Att: 88
HT: 1-3
Shirebrook Town
Shirebrook Town
0-1Att: 75HT: 0-0 Arnold Town
Arnold TownChris Burton 74
Att: 75
HT: 0-0
South Normanton Athletic
Sth NormantonAdam Newton 30
1-5Att: 52HT: 1-3 Winterton Rangers
Winterton RangersAndy Catton 21
Andy Holt 33, 47
Matthew Plant 43
Steve Underwood 87
Att: 52
HT: 1-3
NCEL Division One
AFC Emley
AFC EmleyLee Hill 23
Gavin Birmingham 30
Philip King 60
3-3Att: 60HT: 2-2 Rossington Main
Rossington MainIan Hemingway 3
Lee Holmes 8
Jamie Green 50og
Att: 60
HT: 2-2
Barton Town Old Boys
Barton TownCadey Elliott 72
1-2Att: 58HT: 0-2 Tadcaster Albion
Tadcaster AlbionGuiseppe Downing 9, 14
Att: 58
HT: 0-2
Borrowash Victoria
Borrowash Victoria
0-3Att: 30HT: 0-0 Leeds Carnegie
Leeds CarnegieJames Russell 50, 53
Alex O'Brien 70
Att: 30
HT: 0-0
Gedling Town
Gedling TownJames Whitehead 45, 87
Carl Westcarr 62
3-1Att: 30HT: 1-1 Bottesford Town
Bottesford TownPhil Jackman 2
Att: 30
HT: 1-1
Hall Road Rangers
Hall Road RangersJamie Barnwell 21
Martin Thacker 33
Adam Walker 45
Paul Palmer 78
4-1Att: 17HT: 3-1 Yorkshire Amateur
Yorkshire AmateurMichael Gibson 36og
Att: 17
HT: 3-1
Pontefract Collieries
Pontefract CollsKevin Duckworth 45
Steve Slater 86
2-3Att: 35HT: 1-1 Teversal
TeversalMarc Rathbone 39
Andy Woodcock 77
Marc Scott 81
Att: 35
HT: 1-1
Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough BridgeRyan Pleasants 84
1-0Att: 37HT: 0-0 Staveley Miners Welfare
Staveley MW
Att: 37
HT: 0-0

Tables

NCEL Premier Division P Pts +/-
1 Nostell Miners Welfare 10 24 21
2 Winterton Rangers 8 22 19
3 Armthorpe Welfare 10 19 3
4 Pickering Town 10 18 3
5 Liversedge 8 16 8
6 Arnold Town 12 16 -1
7 Glapwell 5 15 13
8 Hallam 9 13 5
9 Mickleover Sports 9 13 -3
10 Selby Town 8 12 8
11 Eccleshill United 9 12 -1
12 Parkgate 8 11 0
13 Maltby Main 10 11 -3
14 South Normanton Athletic 9 11 -3
15 Long Eaton United 10 11 -5
16 Shirebrook Town 11 10 -5
17 Thackley 8 10 -6
18 Brodsworth Welfare 10 7 -17
19 Glasshoughton Welfare 10 7 -21
20 Lincoln Moorlands Railway 12 6 -15
NCEL Division One P Pts +/-
1 Teversal 8 16 -1
2 Gedling Town 5 15 14
3 Tadcaster Albion 7 13 3
4 Barton Town 7 12 9
5 Hall Road Rangers 5 12 9
6 Leeds Carnegie 8 12 3
7 Staveley Miners Welfare 8 11 -1
8 Bottesford Town 6 9 -1
9 AFC Emley 6 8 0
10 Worsbrough Bridge Athletic 8 8 -11
11 Rainworth Miners Welfare 4 7 5
12 Yorkshire Amateur 9 6 -9
13 Dinnington Town 3 5 3
14 Scarborough Athletic 7 4 1
15 Pontefract Collieries 7 4 -8
16 Rossington Main 6 2 -8
17 Borrowash Victoria 6 2 -8
as at Saturday 13th October, 2007

Click here for more details