: Matches : Saturday 7th October, 2006
Follow us: RSS
HomeMatchesBy DaySaturday 7th October, 2006

NCEL Matches By Day

Change Date:

Saturday 7th October, 2006
FA Vase First Round
 Barwell
Danny Spencer 4
Kevin Charley 72
2-0Mickleover SportsAtt: 74
HT: 1-0
 Borrowash Victoria0-3Castle Vale
Craig Reed 15
Shane Benjamin 33
Reuben Smith 70
Att: 51
HT: 0-2
 Congleton Town
Matty Houghton 32
Richard Bailey 39
Ged Courtney 44
Andy Hurst 75
4-0Dinnington TownAtt: 147
HT: 3-0
 Eccleshill United0-3Newcastle Blue Star
Craig Coates 10, 89
Paul Robinson 63
Att: 80
HT: 0-1
 Friar Lane & Epworth0-4Carlton Town
Daniel Blair 35pen
Dean Gent 55
Jermain Hollis 59
Grant Brindley 76
Att: 72
HT: 0-1
 Garforth Town
Greg Kelly 59
Ian Twitchen 65
Duncan Williams 81
3-0Silsden AFCAtt: 118
HT: 0-0
 Glasshoughton Welfare
Ashley Brewer 5
Michael Linnekar 67
Alex Higgins 73
3-1Easington Colliery
Ashley Brewer 20og
Att: 51
HT: 1-1
 Hall Road Rangers
Andy Jacklin 24
1-2Winterton Rangers
Andy Holt 21
Mark Whitehouse 69
Att: 87
HT: 1-1
 Liversedge
Gareth Hamlet 11
1-0Norton & Stockton AncientsAtt: 118
HT: 1-0
 Nelson0-1Sheffield
Chris White 90pen
Att: 129
HT: 0-0
 Retford United
Greg Wright 18
Karl Colley 91
2-2
(aet)
Bolehall Swifts
Steve Smith 27
Anthony Juxon 104
Att: 189
HT: 1-1
90: 1-1
 South Normanton Athletic
Valadmir Santos Farrell 36
Kevin Mabon 50
Joe Atkinson 80
Damien Powell 87
4-1Loughborough Dynamo
Ashley Warner 18
Att: 62
HT: 1-1
 Sutton Town
Phil Bignall 6
Richard Smith 118
2-2
(aet)
Brierley & Hagley
Richard Perry 12
Mark McLaren 104
Att: 107
HT: 1-1
90: 1-1
(Rep: 11th Oct, 7.45pm)
 Thetford Town
Karl Pask 6
David Richards 34
Jason Cole 88
3-2
(aet)
Lincoln Moorlands Railway
Craig Bridge 12
Nick Robinson 13pen
Att: 150
HT: 2-2
90: 3-2
 Trafford
Glyn Barker 51
Les Lydiate 58
Dion Depeiaza 69
3-3
(aet)
Parkgate
Richard Patterson 3
Brian Cusworth 6
Matthew Outram 47
Att: 93
HT: 0-2
90: 3-3
 Worsbrough Bridge Athletic
Peter Hirst 40
Lee Garside 85
2-4Colne FC
Michael Cruz 24
Chris Ingham 44
James Blackburn 60
Anthony Murt 89
Att: 72
HT: 1-2
NCEL Premier Division
 Arnold Town
Richard Jeffrey 23pen, 55
Ricky Law 26
3-2Thackley
Lee Reilly 8
Tom Watson 81og
Att: 95
HT: 2-1
 Glapwell
Ian Brown 1
Colin Cockerill 38pen
2-0Selby TownAtt: 100
HT: 2-0
 Hallam
Gavin Hunter 52
1-0Shirebrook TownAtt: 70
HT: 0-0
 Maltby Main
Tommy Fletcher 48
Craig Mudd 52
Scott Somerville 59
3-2Armthorpe Welfare
Adam Lee 33
Gary Jones 81
Att: 45
HT: 0-1
 Pickering Town
Ricky Greening 14, 42
Steve Baxter 20, 32
Seb Towse 44
Danny Brunton 89
6-1Brodsworth Welfare
Craig Longley 57
Att: 85
HT: 5-0
NCEL Division One
 Gedling Town
Jamie Jepson 28
Jimmy Spears 49
Andy Jones 67
3-2Tadcaster Albion
Steve Ward 78
Guiseppe Downing 90
Att: 37
HT: 1-0
 Rossington Main0-2Pontefract Collieries
John Forrest 20
Kevin Duckworth 76
Att: 45
HT: 0-1
 Staveley Miners Welfare0-2Nostell Miners Welfare
Ben Gilbert 40
John Coppinger 81
Att: 28
HT: 0-1
 Yorkshire Amateur
Carl Ward 25
Richard Britten 28
Wayne Anderson 68pen
Ashley Beck 75, 82
5-0TeversalAtt: 24
HT: 2-0