: Matches : Saturday 23rd September, 2006
HomeMatchesBy DaySaturday 23rd September, 2006

NCEL Matches By Day

Change Date:

Saturday 23rd September, 2006
FA Vase Second Round Qualifying
 Atherton Laburnum Rovers
Rick Arnold 31
1-2Parkgate
Matthew Outram 32
Caine Cheetham 64
Att: 42
HT: 1-1
 Borrowash Victoria
Shaun Murphy 10
Jamie Pawley 86
2-1Meir KA
Karl Reynolds 65og
Att: 59
HT: 1-0
 Brodsworth Welfare
Craig Longley 90
1-3FC United of Manchester
Stuart Rudd 40
Joshua Howard 70
Rory Patterson 78
Att: 1251
HT: 0-1
 Clipstone0-1Carlton Town
Martin Ball 50
Att: 51
HT: 0-0
 Colne
Kieran Roberts 3
Scott Gizon 6
Steve Cunningham 47
Anthony Murt 84
4-1Maltby Main
Russell Hobson 17
Att: 116
HT: 2-1
 Dinnington Town
Liam Cartledge 16pen, 75
2-1Bacup Borough
Stuart Shepherd 26
Att: 70
HT: 1-1
 Eccleshill United
Chris Rosindale 22
Mark Burnham 27, 39
Gary Birchall 65
4-0WhickhamAtt: 79
HT: 3-0
 Garforth Town
Dan Sheriffe 33
Greg Kelly 74
2-0Selby TownAtt: 91
HT: 1-0
 Glasshoughton Welfare
Julien Wilkes 72pen
Danny King 76
2-0West Allotment CelticAtt: 49
HT: 0-0
 Hall Road Rangers
Rhys Pindar 86
Joe Lightowler 90
2-1Sunderland RCA
Karl Jarvis 72
Att: 59
HT: 0-0
 Jarrow Roofing Boldon CA
Mark Johnson 12
Ibrahim Hussan 56
Paul Chow 60
Paul Kelly 63
4-1Pontefract Collieries
Kevin Duckworth 13
Att: 108
HT: 1-1
 Lincoln Moorlands
Chris Porter 89
Nick Robinson 90
2-1March Town United
Ashley Brand 87
Att: 55
HT: 0-0
 Long Eaton United0-1Bolehall Swifts
Ryan Allmark 50
Att: 54
HT: 0-0
 Mickleover Sports
David Williams 50
Steve Banks 55
2-0Newark TownAtt: 74
HT: 0-0
 Poulton Victoria
Phil Coffin 60
Kevin Thompson 79
2-0AFC EmleyAtt: 56
HT: 0-0
 Retford United
Mark Ashton 76, 90
Mick Godber 81
3-0Sandiacre TownAtt: 148
HT: 0-0
 Ryton
John Ludlow 12, 21
Andrew Bulford 34
John Parker 41
Mark Cockburn 49
5-1Yorkshire Amateur
Wayne Anderson 55
Att: 86
HT: 4-0
 South Normanton Athletic
Matthew Baxter 12
Kevin Mabon 19
2-0Gornal AthleticAtt: 59
HT: 2-0
 Sutton Town
Phil Massingham 2
Anthony Newton 3
Phil Bignall 12
James Whitehead 34
Dave Robinson 57
Jason Blunt 59
Sam Saunders 67, 82
Simon Dakin 76
9-1Barrow Town
Danny Dunkley 55
Att: 133
HT: 4-0
 Tadcaster Albion
Steve Ward 50
Dale Waddington 90pen
2-3Easington Colliery
Kevin Lane 71
Scott Newbigin 75
Tom Orchard 77
Att: 65
HT: 0-0
 Teversal
Adrian Whitmore 10, 64
Nick Thorpe 21
3-6
(aet)
Barnt Green Spartak
Ricky Marshall 4, 57
Wayne Lawley 40, 107
Nathan Glanville 101
Django Farrell 111
Att: 43
HT: 2-2
90: 3-3
 Winterton Rangers
Rob Northen 1, 62
2-0Alnwick TownAtt: 62
HT: 1-0
 Worsbrough Bridge Athletic
Martin Scully 11
Craig Wilkinson 42
2-1Rossington Main
Ryan Shelton 18
Att: 35
HT: 2-1
NCEL Premier Division
 Arnold Town
Richard Jeffrey 35
Richard Saxton 43
David Wilkins 52, 61, 79
Chris Hall 90
6-2Shirebrook Town
Duncan Bray 82
Joe Naylor 87
Att: 133
HT: 2-0
 Glapwell
Marc Sherlock 18
1-0Armthorpe WelfareAtt: 70
HT: 1-0
 Liversedge0-1Hallam
Richard Lopes 63
Att: 116
HT: 0-0
 Pickering Town
Ricky Greening 3, 5
Seb Towse 11
Steve Baxter 75
4-1Thackley
Lee Reilly 61
Att: 91
HT: 3-0
NCEL Division One
 Nostell Miners Welfare
John Coppinger 20
Ben Gilbert 50
Paul Bedford 69
3-1Gedling Town
Lee Mellon 30pen
Att: 57
HT: 1-1