| Matches | Week commencing Monday 18th March, 2019
Matches week commencing
Tuesday 19th March, 2019 | |||||
NCEL League Cup Quarter-Finals | |||||
Selby Town Selby TownLiam Flanagan 88 |
1-1 (aet)Att: 163HT: 0-190: 1-1 |
Swallownest SwallownestNathan Morritt 37 |
Att: 163 HT: 0-1 90: 1-1 |
||
(Swallownest win 4-2 on penalties) | |||||
NCEL Premier Division | |||||
Hemsworth Miners Welfare Hemsworth MWSeon Ripley 68 |
1-2Att: 253HT: 0-1 | Worksop Town Worksop TownMatthew Reay 12 Matthew Sykes 64pen |
Att: 253 HT: 0-1 |
||
Wednesday 20th March, 2019 | |||||
NCEL Premier Division | |||||
Staveley Miners Welfare Staveley MWJoe Pugh 77 |
1-0Att: 157HT: 0-0 | Bottesford Town Bottesford Town |
Att: 157 HT: 0-0 |
||
NCEL Division One | |||||
Campion CampionGraham Hall 5 Marcus Day 20 Aiden Day 43 |
3-1Att: 88HT: 3-0 | Shirebrook Town Shirebrook TownRobbie Savage 70 |
Att: 88 HT: 3-0 |
||
Worsbrough Bridge Athletic Worsbrough BridgeSam Corner 16, 23, 43 Shaun Mundy 38, 75 |
5-2Att: 63HT: 4-0 | Ollerton Town Ollerton TownGavin King 46pen, 65pen |
Att: 63 HT: 4-0 |
||
Friday 22nd March, 2019 | |||||
NCEL Division One | |||||
Nostell Miners Welfare Nostell MWJames Eyles 90 |
1-1Att: 176HT: 0-1 | Glasshoughton Welfare Glasshoughton WelfSam Pashley 45 |
Att: 176 HT: 0-1 |
||
Saturday 23rd March, 2019 | |||||
NCEL Premier Division | |||||
Albion Sports Albion SportsAlhassane Keita 31 Lamin Janneh 43 |
2-2Att: 57HT: 2-0 | Bridlington Town Bridlington TownJake Day 48, 90 |
Att: 57 HT: 2-0 |
||
Garforth Town Garforth TownMark Simpson 27pen |
1-0Att: 134HT: 1-0 | Barton Town Barton Town |
Att: 134 HT: 1-0 |
||
Hall Road Rangers Hall Road RangersReagan Waud 20 Conner Harman 35 |
2-2Att: 69HT: 2-0 | Bottesford Town Bottesford TownJack McMenemy 65, 85 |
Att: 69 HT: 2-0 |
||
Harrogate Railway Athletic Harrogate RA |
0-1Att: 68HT: 0-1 | Liversedge LiversedgeJoe Walton 27 |
Att: 68 HT: 0-1 |
||
Hemsworth Miners Welfare Hemsworth MWSeon Ripley 16 Richard Collier 32 Sam Jones 45pen Nash Connolly 68 Sidney Santos 86 |
5-1Att: 118HT: 3-1 | Eccleshill United Eccleshill UnitedAdam Shaw 24 |
Att: 118 HT: 3-1 |
||
Knaresborough Town KnaresboroughSam Cook 9 William Lenehan 25 |
2-3Att: 203HT: 2-3 | Handsworth Parramore Handsworth ParrWaide Fairhurst 14, 23 Joshua Nodder 36 |
Att: 203 HT: 2-3 |
||
Maltby Main Maltby MainWilliam Eades 23 Aaron Moxam 24 |
2-1Att: 138HT: 2-0 | Staveley Miners Welfare Staveley MWTomas Poole 90 |
Att: 138 HT: 2-0 |
||
Thackley ThackleyKieran Thompson 28 Daniel Broadbent 34 Luke Robinson 38, 78 |
4-1Att: 151HT: 3-1 | Goole AFC Goole AFCCarl Stewart 26pen |
Att: 151 HT: 3-1 |
||
Worksop Town Worksop TownCraig Mitchell 6 Matthew Sykes 14 |
2-1Att: 1628HT: 2-0 | Penistone Church Penistone ChurchAndrew Ring 79 |
Att: 1628 HT: 2-0 |
||
Yorkshire Amateur Yorkshire AmateurAshley Flynn 59, 79 |
2-0Att: 75HT: 0-0 | Athersley Recreation Athersley Rec |
Att: 75 HT: 0-0 |
||
NCEL Division One | |||||
Harworth Colliery Harworth CollieryMatthew Booth 9 Thomas Mullen 44 Mason Barlow 46 |
3-1Att: 173HT: 2-0 | Shirebrook Town Shirebrook TownKieran Darby 90 |
Att: 173 HT: 2-0 |
||
Ollerton Town Ollerton Town |
0-1Att: 108HT: 0-0 | Dronfield Town Dronfield TownStuart Hill 90 |
Att: 108 HT: 0-0 |
||
Rossington Main Rossington Main |
0-4Att: 72HT: 0-2 | Campion CampionLeon Hurles-Brook 7 Joshua Gibbons 40og Marcus Day 50 Jason Carney 76 |
Att: 72 HT: 0-2 |
||
Skegness Town Skegness TownGary King 81 |
1-1Att: 156HT: 0-0 | Hallam HallamMicah Bishop 72 |
Att: 156 HT: 0-0 |
||
Swallownest SwallownestAlex Lill 4 |
1-0Att: 121HT: 1-0 | AFC Emley AFC Emley |
Att: 121 HT: 1-0 |
||
Winterton Rangers Winterton RangersLiam Nelthorpe 30 |
1-1Att: 100HT: 1-1 | Parkgate ParkgateBruno Holden 4 |
Att: 100 HT: 1-1 |
||
Worsbrough Bridge Athletic Worsbrough BridgeJamie Austin 51 |
1-2Att: 73HT: 0-0 | East Yorkshire Carnegie East Yorks CarnegieJosh Walker 61, 68 |
Att: 73 HT: 0-0 |
Tables