: Matches : Saturday 22nd September, 2007
Follow us: RSS
HomeMatchesBy DaySaturday 22nd September, 2007

NCEL Matches By Day

Change Date:

Saturday 22nd September, 2007
FA Vase Second Round Qualifying
 AFC Emley
Nick Jagger 40
Gavin Birmingham 47, 55
Kyle Hawthorne 62
4-3Ramsbottom United
Anthony Johnson 17
Liam McManus 22
Stephen McDonald 68
Att: 117
HT: 1-2
 Armthorpe Welfare
James Walker 15, 98
Craig Morley 39
David Buck 86
Nathan Iley 90pen
5-5
(aet)
Chester-le-Street Town
Mark Anderson 2
Martin Bowes 27
Scott Emmerson 55
Andrew Cuthbertson 90
Michael Cook 100
Att: 99
HT: 2-2
90: 4-4
 Bishop Auckland
Darryl Evans 5
Bryan Stewart 73
2-4Winterton Rangers
Rob Northen 7
Andy Holt 12, 19
Danny Clarke 47
Att: 89
HT: 1-3
 Borrowash Victoria
Andy Calladine 50
Jamie Moran 70
Steve Banks 90
3-2Highgate United
Steve Darlington 57, 90pen
Att: 54
HT: 0-0
 Bottesford Town
James Leech 50
1-2
(aet)
Tow Law Town
Gavin Mudd 38
Daniel Hollingsworth 109
Att: 70
HT: 0-1
90: 1-1
 Brandon United0-5Pickering Town
Ricky Greening 28, 90
Richard Whitfield 45
Lee Pallender 61
Steve Baxter 75
Att: 34
HT: 0-2
 Calverton Miners Welfare
Stuart Morris 43
1-0TeversalAtt: 54
HT: 1-0
 Easington Colliery
Tom Orchard 56
1-4Thackley
Carl Smith 13
Nicky Matthews 76, 79
Delroy White 82
Att: 47
HT: 0-1
 Eccleshill United
Andy Philp 14
Paul Baker 33
Chris Rosindale 89
3-1Horden CW
Neil Guttridge 60
Att: 54
HT: 2-0
 Ely City
Dean Dye 16og
Ben Lawrence 46
Tom Pell 105
3-3
(aet)
Lincoln Moorlands Railway
Chris Porter 27
Nick Robinson 80
Daniel Bent 118
Att: 75
HT: 1-1
90: 2-2
 Formby
Martin Wilson 21
Paul Lamb 71pen
2-1Dinnington Town
Matthew Griffin 33
Att: 54
HT: 1-1
 Gedling Town
Will Heath 42
Matt Millns 81, 97
Lee Soar 85
4-3
(aet)
Castle Vale
Aaron Smith 22, 56
Shane Benjamin 37
Att: 70
HT: 1-2
90: 3-3
 Glapwell
Aaron Brady 1
Craig Mitchell 24
2-0Boldmere St MichaelsAtt: 71
HT: 2-0
 Kirkham & Wesham
Sean Patterson 7
Phil Blackwell 45
Mark Wane 82
Mike Clark 90
4-3Brodsworth Welfare
Sean Gorman 19
Paul Bradley 26
Ryan Malee 43
Att: 124
HT: 2-3
 Ludlow Town
Stuart Loughnose 12
1-2Mickleover Sports
Adam Cousins 15
David Holmes 36
Att: 40
HT: 1-2
 Maltby Main
Mike Taylor 85, 102
2-1
(aet)
Maine Road
Neil Chappell 48
Att: 36
HT: 0-0
90: 1-1
 Marske United
David Onions 8, 22
Rob Hill 95
Benn Thompson 114
4-2
(aet)
Hall Road Rangers
Jamie Barnwell 49, 53
Att: 87
HT: 2-0
90: 2-2
 Nuneaton Griff
Tom Moore 58
James Harri 63
Scott Parsons 86
3-3
(aet)
Long Eaton United
Alex Steadman 35, 38, 45
Att: 70
HT: 0-3
90: 3-3
 Parkgate
Matthew Outram 2
Caine Cheetham 82
2-1Atherton Collieries
Alex Lord 52
Att: 40
HT: 1-0
 Pontefract Collieries
Richard Thaler 26
Unknown 52og
Tom Grindel 72
3-2Tadcaster Albion
Daniel Gray 16, 78
Att: 52
HT: 1-1
 Radcliffe Olympic0-2Rainworth Miners Welfare
Danny Naylor 6
Adam Lillie 54
Att: 62
HT: 0-1
 South Normanton Athletic
Robert Crabtree 109
Paul Gamble 116
2-2
(aet)
Dunkirk
Scott Pratt 102
Tyron Cairns 106
Att: 55
HT: 0-0
90: 0-0
 Spennymoor Town
David Manson 15, 28, 35
Craig Bishop 44
Karl Richards 83
5-1Liversedge
Noel Whitaker 90
Att: 208
HT: 4-0
 Staveley Miners Welfare0-1Studley
Craig Pountney 10
Att: 51
HT: 0-1
 Trafford
Sam Halligan 25
Chris Mackay 44
2-1Nostell Miners Welfare
Michael Long 66
Att: 118
HT: 2-0
 Washington
Steve Jones 30
Steve Burns 45
Kevin Dixon 80
3-0Barton Town Old BoysAtt: 87
HT: 2-0
 Willington0-4Selby Town
Brenton Leister 43
Andrew Hart 61pen
Christian Fox 71
Bruno Holden 80
Att: 52
HT: 0-1
 Winsford United0-1Hallam
Scott Bates 23
Att: 93
HT: 0-1
NCEL Premier Division
 Arnold Town
Chris Freestone 88
1-0Shirebrook TownAtt: 77
HT: 0-0
NCEL Division One
 Scarborough Athletic
Mark Griffin 39
Scott Phillips 40pen, 48
Matthew Higginbottom 84og
4-0Worsbrough Bridge AthleticAtt: 441
HT: 2-0
 Yorkshire Amateur
Simon Kirsima 1
1-3Leeds Carnegie
Jay Elliot 30, 65
John Forrest 87
Att: 49
HT: 1-1