: Match Officials Appointments : Season 2014/15
HomeMatch OfficialsAppointments

NCEL Match Officials Appointments List

Saturday 9th August, 2014
NCEL Premier Division
 Albion SportsvHeanor Town3:00pm
Referee: Robert Sherwood (West Yorkshire)
Assistants: Gavin Hock (West Yorkshire), Mark Findlay (West Yorkshire)
 Armthorpe WelfarevWorksop Town3:00pm
Referee: Duncan Carratt (South Yorkshire)
Assistants: Colin Unwin (South Yorkshire), Matthew Bacon (South Yorkshire)
 Athersley RecreationvRetford United3:00pm
Referee: Michael Brownsett (West Yorkshire)
Assistants: Gareth Haycock (West Yorkshire), Ian Thornton (West Yorkshire)
 Barton Town Old BoysvThackley3:00pm
Referee: Nicholas Hawksby (North Yorkshire)
Assistants: Matthew Cottingham (North Yorkshire), Jonathan Ham (North Yorkshire)
 Garforth TownvParkgate3:00pm
Referee: Aaron Bannister (West Yorkshire)
Assistants: Steven Holroyd (West Yorkshire), Steven Lynch (West Yorkshire)
 Handsworth ParramorevGlasshoughton Welfare3:00pm
Referee: Christopher Hunter (Nottinghamshire)
Assistants: Edward Cook (Nottinghamshire), Robert Jackson (Nottinghamshire)
 LiversedgevCleethorpes Town3:00pm
Referee: Dean Watson (Lancashire)
Assistants: Ian Muncaster (Lancashire), Derek Brannick (Lancashire)
 Maltby MainvNostell Miners Welfare3:00pm
Referee: Andrew Dallison (Nottinghamshire)
Assistants: Wayne Gray (Nottinghamshire), Kevin Guise (Nottinghamshire)
 Staveley Miners WelfarevBridlington Town3:00pm
Referee: Liam Jones (Nottinghamshire)
Assistants: Craig Langton (Nottinghamshire), Kenwyn Hughes (Suffolk)
 Tadcaster AlbionvShaw Lane Aquaforce3:00pm
Referee: Andrew Smith (West Yorkshire)
Assistants: Eddie Stapleton (West Yorkshire), Ricky Taylor (West Yorkshire)
NCEL Division One
 AFC MansfieldvSelby Town3:00pm
Referee: Josh Bramall (South Yorkshire)
Assistants: Steven Clarkson (South Yorkshire), Stephen Lazenby (South Yorkshire)
 Bottesford TownvYorkshire Amateur3:00pm
Referee: Wayne Cooper (South Yorkshire)
Assistants: Ian Cox (South Yorkshire), Jack Fewster (South Yorkshire)
 ClipstonevDronfield Town3:00pm
Referee: Daniel McGinley (Lincolnshire)
Assistants: Charles Cresswell-Hibbert (Nottinghamshire), Gregory Roberts (South Yorkshire)
 Eccleshill UnitedvLouth Town3:00pm
Referee: Mark Smith (West Yorkshire)
Assistants: Christopher Adey (West Yorkshire), Paul Vasilenko (West Yorkshire)
 Grimsby BoroughvAFC Emley3:00pm
Referee: Thomas Bishop (Lincolnshire)
Assistants: Wayne Brown (Lincolnshire), Ian Hurst (Lincolnshire)
 Hemsworth Miners WelfarevTeversal3:00pm
Referee: Paul Tomes (South Yorkshire)
Assistants: Will Cavanagh (South Yorkshire), Michael Coles (West Yorkshire)
 Knaresborough TownvHallam3:00pm
Referee: Robert Woodburn (South Yorkshire)
Assistants: Steve Grainger (South Yorkshire), Matthew O'Hara (South Yorkshire)
 Lincoln Moorlands RailwayvWorsbrough Bridge Athletic3:00pm
Referee: Nick Cook (Lincolnshire)
Assistants: Andrew Farr (Lincolnshire), Wayne Hinchliffe (South Yorkshire)
 Penistone ChurchvShirebrook Town3:00pm
Referee: Paul Matthewson (South Yorkshire)
Assistants: Colin Bailey (South Yorkshire), Paul Jackson (South Yorkshire)
 Pontefract CollieriesvWinterton Rangers3:00pm
Referee: David Evans (South Yorkshire)
Assistants: Callam Gough (South Yorkshire), Paul Rodgers (South Yorkshire)
 Rossington MainvHall Road Rangers3:00pm
Referee: Jack Hall (South Yorkshire)
Assistants: Ryan Henger (South Yorkshire), Liam Smith (South Yorkshire)
Tuesday 12th August, 2014
NCEL Premier Division
 Heanor TownvPickering Town7:45pm
Referee: Christopher Sewell (Leicestershire)
Assistants: Ryan O'Mahony (Leicestershire), Ian Read (Leicestershire)
 Maltby MainvGlasshoughton Welfare7:45pm
Referee: Andrew Smith (West Yorkshire)
Assistants: Steven Lynch (West Yorkshire), Eddie Stapleton (West Yorkshire)
 ParkgatevArmthorpe Welfare7:45pm
Referee: Stuart Richardson (Nottinghamshire)
Assistants: Wayne Gray (Nottinghamshire), Matthew Jackson (Nottinghamshire)
 Retford UnitedvGarforth Town7:45pm
Referee: Liam Jones (Nottinghamshire)
Assistants: Mark Tinsley (Nottinghamshire), Samuel Kane (Nottinghamshire)
 Shaw Lane AquaforcevStaveley Miners Welfare7:45pm
Referee: David Benton (South Yorkshire)
Assistants: Paul Tomes (South Yorkshire), Robert Woodburn (South Yorkshire)
 Tadcaster AlbionvNostell Miners Welfare7:45pm
Referee: Michael Brownsett (West Yorkshire)
Assistants: Gareth Haycock (West Yorkshire), Nigel Haycock (West Yorkshire)
 ThackleyvHandsworth Parramore7:45pm
Referee: Robert Sherwood (West Yorkshire)
Assistants: Gavin Hock (West Yorkshire), Ricky Taylor (West Yorkshire)
NCEL Division One
 AFC EmleyvBottesford Town7:45pm
Referee: Lee Freeman (South Yorkshire)
Assistants: Sam Bowen (West Yorkshire), Ryan Henger (South Yorkshire)
 Hall Road RangersvEccleshill United7:45pm
Referee: Thomas Bishop (Lincolnshire)
Assistants: Paul Stimpson (Lincolnshire), Darren Wallhead (Lincolnshire)
 Shirebrook TownvPontefract Collieries7:45pm
Referee: Danny Guest (South Yorkshire)
Assistants: Neil Allsop (Nottinghamshire), Andrew Gascoigne (Derbyshire)
 TeversalvKnaresborough Town7:45pm
Referee: Andrew Beckett (South Yorkshire)
Assistants: Gregory Roberts (South Yorkshire), Brittany Smith (Derbyshire)
 Winterton RangersvRossington Main7:45pm
Referee: Martin Chester (Lincolnshire)
Assistants: Neil Wheeler (Lincolnshire), Thomas Cadman (Lincolnshire)
 Yorkshire AmateurvClipstone7:45pm
Referee: Colin Unwin (South Yorkshire)
Assistants: Callam Gough (South Yorkshire), Paul Jackson (South Yorkshire)
Wednesday 13th August, 2014
NCEL Premier Division
 Cleethorpes TownvAlbion Sports7:45pm
Referee: Paul Cook (East Yorkshire)
Assistants: Paul Poucher (North Yorkshire), Martin Potter (East Yorkshire)
 Worksop TownvLiversedge7:45pm
Referee: Andrew Dallison (Nottinghamshire)
Assistants: Mark Curwood (Nottinghamshire), William Bennett (Nottinghamshire)
Saturday 16th August, 2014
NCEL Division One
 Dronfield TownvHemsworth Miners Welfare3:00pm
Referee: Drew Dutton (South Yorkshire)
Assistants: John Chambers (Derbyshire), Graham Taylor (Nottinghamshire)
 Hall Road RangersvAFC Mansfield3:00pm
Referee: Robert Woodburn (South Yorkshire)
Assistants: Andrew Farr (Lincolnshire), Matthew Maddison (Lincolnshire)
 Louth TownvGrimsby Borough3:00pm
Referee: Danny Jarvis (South Yorkshire)
Assistants: Alex Sawden (Lincolnshire), Elinor Blanchard (Lincolnshire)
 Selby TownvPenistone Church3:00pm
Referee: Matthew Bacon (South Yorkshire)
Assistants: Brett Markell (South Yorkshire), David Redman (West Yorkshire)
 TeversalvWorsbrough Bridge Athletic3:00pm
Referee: Lee Hible (South Yorkshire)
Assistants: Andrew Gascoigne (Derbyshire), Glyn Kissane (Derbyshire)
 Yorkshire AmateurvRossington Main3:00pm
Referee: Cedric Duval (West Yorkshire)
Assistants: Alan McGilveray (South Yorkshire), Mark Watkins (West Yorkshire)
Tuesday 19th August, 2014
NCEL League Cup First Round
 ClipstonevHemsworth Miners Welfare7:45pm
Referee: Paul Matthewson (South Yorkshire)
Assistants: Glyn Kissane (Derbyshire), Luke Tomlinson (South Yorkshire)
 Selby TownvLouth Town7:45pm
Referee: Ricky Taylor (West Yorkshire)
Assistants: Steve Grainger (South Yorkshire), Matthew O'Hara (South Yorkshire)
 Winterton RangersvShirebrook Town7:45pm
Referee: Daniel McGinley (Lincolnshire)
Assistants: Jerzy Banasik (Lincolnshire), William Murray (Lincolnshire)
 Yorkshire AmateurvHall Road Rangers7:45pm
Referee: Daniel Bennett (West Yorkshire)
Assistants: Will Cavanagh (South Yorkshire), Stephen Lazenby (South Yorkshire)
NCEL Premier Division
 Armthorpe WelfarevBridlington Town7:45pm
Referee: Robert Atkin (South Humberside)
Assistants: Paul Tomes (South Yorkshire), Danny Guest (South Yorkshire)
 Pickering TownvGlasshoughton Welfare7:45pm
Referee: Nicholas Hawksby (North Yorkshire)
Assistants: Shaun Littlewood (North Yorkshire), Elliott Shiers (North Yorkshire)
NCEL Division One
 HallamvLincoln Moorlands Railway7:45pm
Referee: Danny Jarvis (South Yorkshire)
Assistants: James Fox (South Yorkshire), Luke Lazenby (South Yorkshire)
Wednesday 20th August, 2014
NCEL League Cup First Round
 Penistone ChurchvTeversal7:45pm
Referee: Danny Guest (South Yorkshire)
Assistants: Tony Clubb (South Yorkshire), Steven Clarkson (South Yorkshire)
 Pontefract CollieriesvDronfield Town7:45pm
Referee: Steven Holroyd (West Yorkshire)
Assistants: Colin Bailey (South Yorkshire), Steven Beresford (South Yorkshire)
NCEL Premier Division
 Albion SportsvRetford United7:45pm
Referee: Mark Powell (West Yorkshire)
Assistants: Matthew Sowerby (North Yorkshire), Jason Payne (North Yorkshire)
 Athersley RecreationvNostell Miners Welfare7:45pm
Referee: Peter Henger (South Yorkshire)
Assistants: Wayne Cooper (South Yorkshire), Josh Bramall (South Yorkshire)
 Cleethorpes TownvParkgate7:45pm
Referee: Andrew Dunne (East Yorkshire)
Assistants: Andrew Brown (East Yorkshire), Paul Andrews (East Yorkshire)
 Maltby MainvHandsworth Parramore7:45pm
Referee: Alix Pashley (Derbyshire)
Assistants: Jamie O'Connor (Derbyshire), Gareth Carlile (Derbyshire)
 Staveley Miners WelfarevThackley7:45pm
Referee: Edward Pidduck (Nottinghamshire)
Assistants: David Holbrook (North Yorkshire), Paul Buck (Nottinghamshire)
Saturday 23rd August, 2014
NCEL Premier Division
 Armthorpe WelfarevRetford United3:00pm
Referee: Hristo Karaivanov (Nottinghamshire)
Assistants: Martyn Fryer (Nottinghamshire), Michael McGill (Nottinghamshire)
 Athersley RecreationvBridlington Town3:00pm
Referee: Paul Thompson (Derbyshire)
Assistants: Paul Matthewson (South Yorkshire), Philip Roberts (Derbyshire)
 Garforth TownvHeanor Town3:00pm
Referee: Garreth Rhodes (North Yorkshire)
Assistants: Jonathan Ham (North Yorkshire), Elliott Shiers (North Yorkshire)
 Handsworth ParramorevBarton Town Old Boys3:00pm
Referee: Timothy Walker (Derbyshire)
Assistants: James Oldham (Derbyshire), Gareth Davis (Derbyshire)
 LiversedgevParkgate3:00pm
Referee: Nicholas Gibbons (Lancashire)
Assistants: Joseph Goodwin (West Yorkshire), Jonathan Bickerdike (West Yorkshire)
 Maltby MainvThackley3:00pm
Referee: Sean Richardson (Nottinghamshire)
Assistants: Mark Curwood (Nottinghamshire), Jordan Bancroft (Nottinghamshire)
 Shaw Lane AquaforcevPickering Town3:00pm
Referee: Duncan Street (West Yorkshire)
Assistants: Jonathan Carter (West Yorkshire), Kevin O'Donnell (West Yorkshire)
 Staveley Miners WelfarevNostell Miners Welfare3:00pm
Referee: Nicholas Hopton (Derbyshire)
Assistants: Jack Carter (Derbyshire), Kieran Hatfield (Derbyshire)
 Tadcaster AlbionvGlasshoughton Welfare3:00pm
Referee: Matt McGrath (East Yorkshire)
Assistants: Chris Hitchcock (East Yorkshire), Mathew Wright (East Yorkshire)
NCEL Division One
 AFC MansfieldvHallam3:00pm
Referee: Andrew Price (South Yorkshire)
Assistants: Lee Davies (South Yorkshire), Brittany Smith (Derbyshire)
 Bottesford TownvGrimsby Borough3:00pm
Referee: Danny Guest (South Yorkshire)
Assistants: James Fox (South Yorkshire), Patrick Wyatt (South Yorkshire)
 ClipstonevAFC Emley3:00pm
Referee: Andrew Beckett (South Yorkshire)
Assistants: Neil Allsop (Nottinghamshire), Graham Taylor (Nottinghamshire)
 Eccleshill UnitedvWinterton Rangers3:00pm
Referee: Ricky Taylor (West Yorkshire)
Assistants: Tony Tierney (South Yorkshire), Carl Wallace (South Yorkshire)
 Hall Road RangersvLouth Town3:00pm
Referee: Martin Chester (Lincolnshire)
Assistants: William Murray (Lincolnshire), Andrew Pontin (Lincolnshire)
 Knaresborough TownvDronfield Town3:00pm
Referee: Ian Thornton (West Yorkshire)
Assistants: Sam Bowen (West Yorkshire), John Hislop (West Yorkshire)
 Lincoln Moorlands RailwayvTeversal3:00pm
Referee: Nigel Haycock (West Yorkshire)
Assistants: Paul Saunders (South Yorkshire), Natasha Wilson (South Yorkshire)
 Penistone ChurchvWorsbrough Bridge Athletic3:00pm
Referee: David Jones (Lincolnshire)
Assistants: Wayne Davenport (Nottinghamshire), Adam Race (Lincolnshire)
 Pontefract CollieriesvSelby Town3:00pm
Referee: Lee Freeman (South Yorkshire)
Assistants: Steven Beresford (South Yorkshire), Justin Carpenter (South Yorkshire)
 Rossington MainvShirebrook Town3:00pm
Referee: Daniel Bennett (West Yorkshire)
Assistants: Tony Clubb (South Yorkshire), Carl Jones (Derbyshire)
 Yorkshire AmateurvHemsworth Miners Welfare3:00pm
Referee: Lee Hible (South Yorkshire)
Assistants: Ian Cox (South Yorkshire), Dale Jordan (South Yorkshire)
Tuesday 26th August, 2014
NCEL Division One
 Worsbrough Bridge AthleticvAFC Mansfield7:45pm
Referee: Steven Taylor (South Yorkshire)
Assistants: Jack Fewster (South Yorkshire), James Gelder (South Yorkshire)
Wednesday 27th August, 2014
NCEL Premier Division
 Albion SportsvWorksop Town7:45pm
Referee: Brian McGill (Lancashire)
Assistants: Ian Muncaster (Lancashire), Conor Brown (Lancashire)
 Athersley RecreationvHeanor Town7:45pm
Referee: Ian Johnston (West Yorkshire)
Assistants: Mark Smith (West Yorkshire), Kevin O'Donnell (West Yorkshire)
 Bridlington TownvPickering Town7:45pm
Referee: John Roskelly (Worcestershire)
Assistants: Mathew Wright (East Yorkshire), John Blades (East Yorkshire)
Saturday 30th August, 2014
NCEL Premier Division
 Armthorpe WelfarevHeanor Town3:00pm
Referee: Andrew Dunne (East Yorkshire)
Assistants: John Blades (East Yorkshire), Steven Barrett (East Yorkshire)
 Barton Town Old BoysvMaltby Main3:00pm
Referee: Simon Porter (East Yorkshire)
Assistants: Jonathan Wood (North Yorkshire), Damian O'Leary (North Yorkshire)
 Garforth TownvBridlington Town3:00pm
Referee: Jamie Rhodes (West Yorkshire)
Assistants: Peter Walker (West Yorkshire), Anthony Murphy (North Yorkshire)
 ParkgatevAlbion Sports3:00pm
Referee: Timothy Walker (Derbyshire)
Assistants: Richard Eley (Derbyshire), Reece Davies (Derbyshire)
 Retford UnitedvLiversedge3:00pm
Referee: Robert Atkin (South Humberside)
Assistants: Daniel McGinley (Lincolnshire), Thomas Bishop (Lincolnshire)
 Staveley Miners WelfarevGlasshoughton Welfare3:00pm
Referee: Christopher Sewell (Leicestershire)
Assistants: Shaun Garner (Leicestershire), Gary Lord (Leicestershire)
 ThackleyvTadcaster Albion3:00pm
Referee: John Walton (Lancashire)
Assistants: Richard Cooper (Leicestershire), Andrew Johnson (Manchester)
 Worksop TownvCleethorpes Town3:00pm
Referee: Christopher Hunter (Nottinghamshire)
Assistants: Edward Cook (Nottinghamshire), Jonpaul Middleton (Nottinghamshire)
NCEL Division One
 Dronfield TownvLincoln Moorlands Railway3:00pm
Referee: Josh Bramall (South Yorkshire)
Assistants: Simon Kells (Nottinghamshire), John Stevens (Derbyshire)
 Eccleshill UnitedvShirebrook Town3:00pm
Referee: Jamie Waters (West Yorkshire)
Assistants: Jimmy Parker (West Yorkshire), Neil Richardson (West Yorkshire)
 Grimsby BoroughvClipstone3:00pm
Referee: Andrew Price (South Yorkshire)
Assistants: Matthew Maddison (Lincolnshire), Louis Stamp (Lincolnshire)
 Hemsworth Miners WelfarevAFC Emley3:00pm
Referee: Steven Holroyd (West Yorkshire)
Assistants: Mehdi Najefi (South Yorkshire), Howard Young (West Yorkshire)
 Louth TownvBottesford Town3:00pm
Referee: Nick Cook (Lincolnshire)
Assistants: Thomas Cadman (Lincolnshire), Benn Cass (Lincolnshire)
 Penistone ChurchvHallam3:00pm
Referee: Stuart Royston (South Yorkshire)
Assistants: Matthew Collins (South Yorkshire), Gareth Davies (Lancashire)
 Pontefract CollieriesvWorsbrough Bridge Athletic3:00pm
Referee: Paul Tomes (South Yorkshire)
Assistants: Waqar Ahmed (South Yorkshire), Gareth Thomas (West Yorkshire)
 Selby TownvRossington Main3:00pm
Referee: Colin Unwin (South Yorkshire)
Assistants: Michael Coles (West Yorkshire), Paul Saunders (South Yorkshire)
 TeversalvAFC Mansfield3:00pm
Referee: Matthew Bacon (South Yorkshire)
Assistants: Stephen Sears (Nottinghamshire), Kelvin Wilson (Derbyshire)
 Winterton RangersvHall Road Rangers3:00pm
Referee: David Jones (Lincolnshire)
Assistants: Jeremy Hyke (Lincolnshire), Simon Rogers (South Yorkshire)
 Yorkshire AmateurvKnaresborough Town3:00pm
Referee: Jack Hall (South Yorkshire)
Assistants: Alecs Lukic (West Yorkshire), Richard Woodward (Cheshire)