| Matches | Saturday 13th July, 2024

<

>

Matches on

Saturday 13th July, 2024
Friendlies
Armthorpe Welfare
Armthorpe WelfareAlfie Charlotte 4
Thomas Joynt 22pen
2-1
HT: 2-1
Doncaster Rovers XI
Doncaster Rvrs XIJack Goodman 40pen
Barnsley Town
Barnsley TownLouis Butcher 17
1-1
HT: 1-1
Athersley Recreation
Athersley RecreationRyan Clements 28og
Basford United
Basford UnitedTyrell Waite 14
Ashley Chambers 26
Kacy Milan-Butterfield 70
Harry Goddard 80
4-0
HT: 2-0
Hallam
Hallam
Beverley Town
Beverley TownJake Martindale 40
1-1
HT: 1-0
Horbury Town
Horbury TownAbdou Bojang 55
(at Beverley Leisure Centre)
Bottesford Town
Bottesford TownLewis Smith 74
1-4
HT: 0-2
Gainsborough Trinity
Gainsborough TrinitySisa Tuntulwana 32
Trialist 43
Fraser Preston 50
Trialist 87
Bradford (Park Avenue)
Bradford (Park Avenue)Joe Crosby 15
1-1
HT: 1-0
Eccleshill United
Eccleshill UnitedUnknown 55og
Brigg Town
Brigg TownScott Hutchinson 3
Dayle Hutson 59
Joshua Batty 90
3-0
HT: 1-0
Barton Town
Barton Town
Crowle Colts
Crowle Colts
0-0 Albion Sports
Albion Sports
Dearne & District
Dearne & DistrictBayley Lowe (2)
Curtis Wilkinson (2)
Justin Circuit (2)
6-0 Goole AFC
Goole AFC
Elite AFC
Elite AFCUnknown
1-3 South Leeds
South LeedsJames Law (3)
Field
FieldTrialist 10, 19
Unknown 65
3-2
HT: 2-2
Campion
CampionZak Khan 28, 37
Garforth Town
Garforth TownRinor Ejupi 68
Trialist A 70
Trialist B 81
3-0
Att: 134
HT: 0-0
Parkgate
Parkgate
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton Welf
P-P Hornsea Town
Hornsea Tn
Knaresborough Town
Knaresborough TownAdam Priestley 3
1-0
Att: 146
HT: 1-0
Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
Louth Town
Louth Town
0-4
HT: 0-3
Grimsby Borough
Grimsby BoroughTyler Edwards 13
Sam Topliss 30pen, 40pen, 84
Northwich Victoria
Northwich VictoriaUnknown 43
1-1
HT: 1-0
Thackley
ThackleyBen Grech-Brooksbank 85
Penistone Church
Penistone ChurchSamuel Scrivens 26, 57, 63
3-1
Att: 139
HT: 1-1
Maltby Main
Maltby MainWade Ripley 15
Rossington Main
Rossington MainUnknown 43
1-2
HT: 1-1
Stocksbridge Park Steels
Stocksbridge PSKurtis Turner 3
Jack Haslam 46
Scarborough Athletic
Scarborough AthleticRichie Bennett 30, 31, 34pen
Frank Mulhern 56
Harry Green 61
5-0
HT: 3-0
Selby Town
Selby Town
Staveley Miners Welfare
Staveley Miners WelfareJack Deakin 3
1-0
HT: 1-0
Club Thorne Colliery
Club Thorne Colliery
Swallownest
SwallownestUnknown 25, 27, 32, 51, 73
5-4
HT: 3-1
Handsworth
HandsworthBrandon Bagley 29
Mitchell Dunne 70
Trialist 78
Scott Ruthven 90
Wakefield AFC
Wakefield AFCUnknown 55
1-1
Att: 277
HT: 0-0
Pontefract Collieries
Pontefract CollieriesJack Wilson 67
Winterton Rangers
Winterton Rangers
0-1
HT: 0-1
Scunthorpe United
Scunthorpe UtdCarlton Ubaezuonu 27
Yarm & Eaglescliffe
Yarm & EaglescliffeTom Atkinson 26, 31, 74
Dan Jones 48
Reece McMann 70
5-3
HT: 2-2
Pickering Town
Pickering TownUnknown 10, 15, 64

Tables

NCEL Premier Division P Pts +/-
1 Albion Sports 0 0 0
2 Barton Town 0 0 0
3 Beverley Town 0 0 0
4 Bottesford Town 0 0 0
5 Campion 0 0 0
6 Eccleshill United 0 0 0
7 Frickley Athletic 0 0 0
8 Golcar United 0 0 0
9 Goole AFC 0 0 0
10 Hallam 0 0 0
11 Handsworth 0 0 0
12 Knaresborough Town 0 0 0
13 Parkgate 0 0 0
14 Penistone Church 0 0 0
15 Pickering Town 0 0 0
16 Rossington Main 0 0 0
17 Silsden AFC 0 0 0
18 Tadcaster Albion 0 0 0
19 Thackley 0 0 0
20 Winterton Rangers 0 0 0
NCEL Division One P Pts +/-
1 Appleby Frodingham 0 0 0
2 Armthorpe Welfare 0 0 0
3 Athersley Recreation 0 0 0
4 Brigg Town 0 0 0
5 Club Thorne Colliery 0 0 0
6 Dearne & District 0 0 0
7 Dronfield Town 0 0 0
8 Glasshoughton Welfare 0 0 0
9 Harrogate Railway Athletic 0 0 0
10 Horbury Town 0 0 0
11 Ilkley Town 0 0 0
12 Louth Town 0 0 0
13 Maltby Main 0 0 0
14 Nostell Miners Welfare 0 0 0
15 Selby Town 0 0 0
16 Shelley 0 0 0
17 South Leeds 0 0 0
18 Swallownest 0 0 0
19 Wakefield AFC 0 0 0
20 Wombwell Town 0 0 0
21 Worsbrough Bridge Athletic 0 0 0
22 Yorkshire Amateur 0 0 0

Click here for more details