| Matches | Saturday 6th July, 2024

<

>

Matches on

Saturday 6th July, 2024
Friendlies
Albion Sports
Albion SportsNathan Cartman (2)
Lewis Waddington
Ryan Basi
4-2 Wakefield AFC
Wakefield AFCUnknown (2)
Beeston St Anthonys
Beeston St Anthonys
2-1 Athersley Recreation
Athersley Recreation
Bottesford Town
Bottesford TownJoshua Fraiwald 16
Jaxon Borland 86
2-3
HT: 1-1
Brigg Town
Brigg TownJoshua Batty 37, 50
Scott Hutchinson 62
Cleethorpes Town
Cleethorpes TownUnknown 2, 14, 36, 53, 54, 62, 64, 71
Josh Walker 5
Adam Haw 19
11-1
HT: 6-1
Beverley Town
Beverley TownDaniel Earl 7
Dearne & District
Dearne & DistrictUnknown 77
1-6
Att: 265
HT: 0-5
Farsley Celtic
Farsley CelticClayton Donaldson 10
Danny Greenfield 16
Sam Leverett 21
Manny Mampala 33
Darren Stephenson 40
Unknown 63
Denaby Main
Denaby Main
0-3
HT: 0-1
Shelley
ShelleyJak Kelly 25
Akram Lasalire 60
Craig Billington 75
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton Welf
0-1
HT: 0-0
Pontefract Collieries
Pontefract CollieriesTrialist 90
(Bill Cook Trophy)
Handsworth
HandsworthScott Ruthven 45pen
Mitchell Dunne 61, 67
3-2
HT: 1-0
Retford United
Retford UnitedIgor Mlynarski 82
Sam Finlaw 86
Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
0-0 Garforth Town
Garforth Town
Ilkeston Town
Ilkeston TownAlex Marshall 88
1-3
HT: 0-0
Hallam
HallamRio Allan 50, 75, 86pen
Ilkley Town
Ilkley Town
0-4
HT: 0-4
Ossett United
Ossett UnitedAdam Watson 26
Ross Duggan 29, 30
Unknown 38og
Pickering Town
Pickering Town
1-5 Billingham Synthonia
Billingham Synth
(at Ryedale Sports Club)
Retford FC
Retford FCScott Boden 23
Ainsley Finney 89
2-1
HT: 1-1
Goole AFC
Goole AFCNiall Bent 10
Silsden AFC
Silsden AFCUnknown 35, 50, 73
3-1
HT: 1-0
Mill Hill
Mill HillUnknown 86
South Leeds
South LeedsWilliam Law (2)
Tyler Bussue (2)
James Law
5-3 Ecclesfield Red Rose 1915
Ecclesfield Red Rose 1915
Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
5-0 Swallownest
Swallownest
Steeton
Steeton
0-3
HT: 0-1
Eccleshill United
Eccleshill UnitedUnknown 30, 60, 75
Thackley
ThackleyFinn Donovan 10
Ben Grech-Brooksbank 21
2-3
HT: 2-3
Easington Colliery
Easington CollieryCraig Hennis 30
Brad Hird 37, 40
Worksop Town
Worksop TownAleksandrs Starcenko 45
Terry Hawkridge 58
Trialist 74, 85
Jordan Burrow 78
Aaron Martin 88
6-3
HT: 1-1
Barton Town
Barton TownAli Spencer Aydemir 26
William Waudby 90

Tables

NCEL Premier Division P Pts +/-
1 Albion Sports 0 0 0
2 Barton Town 0 0 0
3 Beverley Town 0 0 0
4 Bottesford Town 0 0 0
5 Campion 0 0 0
6 Eccleshill United 0 0 0
7 Frickley Athletic 0 0 0
8 Golcar United 0 0 0
9 Goole AFC 0 0 0
10 Hallam 0 0 0
11 Handsworth 0 0 0
12 Knaresborough Town 0 0 0
13 Parkgate 0 0 0
14 Penistone Church 0 0 0
15 Pickering Town 0 0 0
16 Rossington Main 0 0 0
17 Silsden AFC 0 0 0
18 Tadcaster Albion 0 0 0
19 Thackley 0 0 0
20 Winterton Rangers 0 0 0
NCEL Division One P Pts +/-
1 Appleby Frodingham 0 0 0
2 Armthorpe Welfare 0 0 0
3 Athersley Recreation 0 0 0
4 Brigg Town 0 0 0
5 Club Thorne Colliery 0 0 0
6 Dearne & District 0 0 0
7 Dronfield Town 0 0 0
8 Glasshoughton Welfare 0 0 0
9 Harrogate Railway Athletic 0 0 0
10 Horbury Town 0 0 0
11 Ilkley Town 0 0 0
12 Louth Town 0 0 0
13 Maltby Main 0 0 0
14 Nostell Miners Welfare 0 0 0
15 Selby Town 0 0 0
16 Shelley 0 0 0
17 South Leeds 0 0 0
18 Swallownest 0 0 0
19 Wakefield AFC 0 0 0
20 Wombwell Town 0 0 0
21 Worsbrough Bridge Athletic 0 0 0
22 Yorkshire Amateur 0 0 0

Click here for more details