| Matches | Week commencing Monday 1st July, 2024

<

>

Matches week commencing

Monday 1st July, 2024
Friendlies
Horbury Town
Horbury Town
0-3 Golcar United
Golcar United
Tuesday 2nd July, 2024
Friendlies
Appleby Frodingham
Appleby Frodingham
0-4
HT: 0-3
Lincoln United
Lincoln UnitedHenry Moore 14
Jack McMenemy 26, 28
Paul Grimes 77
Athersley Recreation
Athersley Recreation
0-4
HT: 0-2
Brighouse Town
Brighouse TownDaniel Edwards 19
Cameron Bedford 43
Rhys Plater 83
Ezio de Santis 85
(at Queens United FC)
Clay Cross Town
Clay Cross TownLewis Murr 14
Nathan Murr 69
2-2
HT: 1-1
Dronfield Town
Dronfield TownUnknown 20, 79
(at Back Lane, East Markham)
Dearne & District
Dearne & DistrictBayley Lowe 65
1-1
HT: 0-0
Sheffield
SheffieldUnknown 87
Eccleshill United
Eccleshill UnitedUnknown (3)
3-1 Shelley
ShelleyAkram Lasalire
Goole AFC
Goole AFC
1-2 Worsbrough Bridge Athletic
Worsbrough Bridge Athletic
Hornsea Town
Hornsea TnUnknown 6
1-1
HT: 1-0
Brigg Town
Brigg TownTrialist 70
Ilkley Town
Ilkley TownUnknown 30
1-6
HT: 1-1
Chadderton
ChaddertonJack Holt 45
Lewis Byrne 48, 52, 58, 65
Ethan Sutcliffe 84
Marske United
Marske UnitedJosh Duffield 3
Euan McBride 45
2-1
HT: 2-0
Knaresborough Town
Knaresborough TownAaron White 89
Selby Town
Selby Town
0-4
Att: 205
HT: 0-3
Tadcaster Albion
Tadcaster AlbionAlfie Dean 4, 45
Mason Wilson 44
Trialist 87
Sinnington
Sinnington
0-12 Pickering Town
Pickering TownTrialist B (4)
Ben Silburn
George Brown
Joe Wood (2)
Kieran Stares
Nathan Dyer (3)
Swallownest
SwallownestUnknown 77
1-4
HT: 0-3
Parkgate
ParkgateBrandon Potts 15
Jamie Austin 30
Ethan Garbett 38
Harry Day 61
(at Sheffield Hallam University)
Thackley
ThackleyUnknown 14, 72
2-3
HT: 1-1
Barnoldswick Town
Barnoldswick TownUnknown 36, 53, 67
Wednesday 3rd July, 2024
Friendlies
Handsworth
HandsworthAlfie Dodsworth 5
Mitchell Dunne 13
2-1
Att: 106
HT: 2-0
Chesterfield XI
Chesterfield XIUnknown 55
Thursday 4th July, 2024
Friendlies
Horbury Town
Horbury TownAbdou Bojang 45
Jock Curran 60
2-3
HT: 1-2
Campion
CampionUnknown 20, 28, 75
Friday 5th July, 2024
Friendlies
Armthorpe Welfare
Armthorpe WelfareHarry Charlotte 34
1-2
HT: 1-1
Rossington Main
Rossington MainManasse Kianga 44
Trialist 63
Club Thorne Colliery
Club Thorne CollieryMason Laws 58
Callum Verhees 63
2-0
HT: 0-0
Frickley Athletic
Frickley Athletic
Golcar United
Golcar United
0-1
HT: 0-0
Bacup Borough
Bacup BoroughJack Hayward 85
Louth Town
Louth TownTrialist T 1
Bailey Wright 6
Mitchell Taylor 51
3-1
HT: 2-0
Louth Town Res
Louth Town ResUnknown 53
Parkgate
Parkgate
0-7
Att: 1100
HT: 0-2
Rotherham United
Rotherham UtdJoshua Kayode 12, 24
Sam Nombe 50, 57, 60, 68
Tom Eaves 64
Selby Town
Selby TownMatthew Dawes 60pen
Harry Clapham 68pen, 70pen
3-4
Att: 292
HT: 0-4
Goole AFC
Goole AFCFinlay Wade 20
Liam Flanagan 23, 43
Ethan Kachosa 35
Tadcaster Albion
Tadcaster AlbionLuca Bollino 85
1-2
Att: 116
HT: 0-0
Brighouse Town
Brighouse TownJack Normanton 60
Kieron Ceesay 88
Wombwell Town
Wombwell TownEdward Agnew 25
Trialist C 49pen
Gareth McDermott 77
James Smith 86
4-3
Att: 64
HT: 1-3
Worksop Town XI
Worksop Tn XIUnknown 2, 39, 41
Saturday 6th July, 2024
Friendlies
Albion Sports
Albion SportsNathan Cartman (2)
Lewis Waddington
Ryan Basi
4-2 Wakefield AFC
Wakefield AFCUnknown (2)
Beeston St Anthonys
Beeston St Anthonys
2-1 Athersley Recreation
Athersley Recreation
Bottesford Town
Bottesford TownJoshua Fraiwald 16
Jaxon Borland 86
2-3
HT: 1-1
Brigg Town
Brigg TownJoshua Batty 37, 50
Scott Hutchinson 62
Cleethorpes Town
Cleethorpes TownUnknown 2, 14, 36, 53, 54, 62, 64, 71
Josh Walker 5
Adam Haw 19
11-1
HT: 6-1
Beverley Town
Beverley TownDaniel Earl 7
Dearne & District
Dearne & DistrictUnknown 77
1-6
Att: 265
HT: 0-5
Farsley Celtic
Farsley AFCClayton Donaldson 10
Danny Greenfield 16
Sam Leverett 21
Manny Mampala 33
Darren Stephenson 40
Unknown 63
Denaby Main
Denaby Main
0-3
HT: 0-1
Shelley
ShelleyJak Kelly 25
Akram Lasalire 60
Craig Billington 75
Glasshoughton Welfare
Glasshoughton Welf
0-1
HT: 0-0
Pontefract Collieries
Pontefract CollieriesTrialist 90
(Bill Cook Trophy)
Handsworth
HandsworthScott Ruthven 45pen
Mitchell Dunne 61, 67
3-2
HT: 1-0
Retford United
Retford UnitedIgor Mlynarski 82
Sam Finlaw 86
Harrogate Railway Athletic
Harrogate Railway
0-0 Garforth Town
Garforth Town
Ilkeston Town
Ilkeston TownAlex Marshall 88
1-3
HT: 0-0
Hallam
HallamRio Allan 50, 75, 86pen
Ilkley Town
Ilkley Town
0-4
HT: 0-4
Ossett United
Ossett UnitedAdam Watson 26
Ross Duggan 29, 30
Unknown 38og
Pickering Town
Pickering Town
1-5 Billingham Synthonia
Billingham Synth
(at Ryedale Sports Club)
Retford FC
Retford FCScott Boden 23
Ainsley Finney 89
2-1
HT: 1-1
Goole AFC
Goole AFCNiall Bent 10
Silsden AFC
Silsden AFCUnknown 35, 50, 73
3-1
HT: 1-0
Mill Hill
Mill HillUnknown 86
South Leeds
South LeedsWilliam Law (2)
Tyler Bussue (2)
James Law
5-3 Ecclesfield Red Rose 1915
Ecclesfield Red Rose 1915
Staveley Miners Welfare
Staveley Miners Welfare
5-0 Swallownest
Swallownest
Steeton
Steeton
0-3
HT: 0-1
Eccleshill United
Eccleshill UnitedUnknown 30, 60, 75
Thackley
ThackleyFinn Donovan 10
Ben Grech-Brooksbank 21
2-3
HT: 2-3
Easington Colliery
Easington CollieryCraig Hennis 30
Brad Hird 37, 40
Worksop Town
Worksop TownAleksandrs Starcenko 45
Terry Hawkridge 58
Trialist 74, 85
Jordan Burrow 78
Aaron Martin 88
6-3
HT: 1-1
Barton Town
Barton TownAli Spencer Aydemir 26
William Waudby 90

Tables

NCEL Premier Division P Pts +/-
1 Albion Sports 0 0 0
2 Barton Town 0 0 0
3 Beverley Town 0 0 0
4 Bottesford Town 0 0 0
5 Campion 0 0 0
6 Eccleshill United 0 0 0
7 Frickley Athletic 0 0 0
8 Golcar United 0 0 0
9 Goole AFC 0 0 0
10 Hallam 0 0 0
11 Handsworth 0 0 0
12 Knaresborough Town 0 0 0
13 Parkgate 0 0 0
14 Penistone Church 0 0 0
15 Pickering Town 0 0 0
16 Rossington Main 0 0 0
17 Silsden AFC 0 0 0
18 Tadcaster Albion 0 0 0
19 Thackley 0 0 0
20 Winterton Rangers 0 0 0
NCEL Division One P Pts +/-
1 Appleby Frodingham 0 0 0
2 Armthorpe Welfare 0 0 0
3 Athersley Recreation 0 0 0
4 Brigg Town 0 0 0
5 Club Thorne Colliery 0 0 0
6 Dearne & District 0 0 0
7 Dronfield Town 0 0 0
8 Glasshoughton Welfare 0 0 0
9 Harrogate Railway Athletic 0 0 0
10 Horbury Town 0 0 0
11 Ilkley Town 0 0 0
12 Louth Town 0 0 0
13 Maltby Main 0 0 0
14 Nostell Miners Welfare 0 0 0
15 Selby Town 0 0 0
16 Shelley 0 0 0
17 South Leeds 0 0 0
18 Swallownest 0 0 0
19 Wakefield AFC 0 0 0
20 Wombwell Town 0 0 0
21 Worsbrough Bridge Athletic 0 0 0
22 Yorkshire Amateur 0 0 0

Click here for more details